Na Čermáni je v pláne výstavba 35 nájomných bytov
10. január 2017
Mestské zastupiteľstvo schválilo zámer výstavby 35 nájomných bytov v mestskej časti Čermáň na Hlbokej ulici.

Mestské zastupiteľstvo schválilo zámer výstavby 35 nájomných bytov v mestskej časti Čermáň na Hlbokej ulici. Rozloha jednoizbových bytov bude okolo 42 metrov štvorcových, ktoré budú situované na mieste súčasnej ubytovne. Celková cena výstavby bytov je odhadovaná na 1,074 mil. eur.

„Predpokladaná cena nájomného bytu v tejto lokalite by mala byť štandardná od 3 do 3,5 eur za meter štvorcový,“ uviedol primátor Nitry Jozef Dvonč.  

„15. január 2017 je posledným možným termínom podania žiadosti ohľadne podpory projektu na štátnom fonde rozvoja bývania,“ dodal prednosta Mestského úradu v Nitre Igor Kršiak.

„Rodiny s deťmi, ktoré sú umiestnené v ubytovni na Hlbokej ulici, by mali byť presunuté do inej lokality, uvažujeme na Súľovskou ulicou,“ dodal na margo rodín s deťmi, ktoré sú ubytované v tejto lokalite primátor Nitry Jozef Dvonč.

Mesto podporuje výstavbu nájomných bytov a má tiež pripravený projekt na výstavbu 96 nájomných bytov v lokalite Diely – Viničky. V prípade výstavby by sa však musela aktualizovať projektová dokumentácia a stavebné povolenie, ktoré momentálne nie je platné. 

Územný plán umožňuje aj dostavbu bytov v rámci polyfunkčných území mesta Nitry. Zároveň má mesto spracovaný materiál Rozvojové impulzy pre Mesto Nitra. Je tu aj ďalšia možnosť, že by nájomné byty mohli byť postavené v mestských objektoch, ktoré nie sú v súčasnosti využívané. 

FOTO: Z odovzdania 92 nájomných bytov, ktoré bolo 19. septembra 2011 na Dieloch – Viničkách. (J)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022