Mladí bedmintonisti predviedli v Nitre vrcholové výkony
26. jún 2024

Nitra cez víkend privítala na turnaji najvyššej úrovne GP A najlepších hráčov z kategórie staršieho žiactva (U15 – hráči do 15 rokov) z celého Slovenska.

Na turnaji malo celkovo zastúpenie 18 klubov. Nechýbali medzi nimi ani hráči z BK Nitra, za tento klub hrali Vilma Vailingová, Hanka Milová, Adam Mackanič a David Brunai. 

Turnaj začal zápasmi štvorhier dievčat a chlapcov. Následne sa začali hrať zápasy dvojhier.

Zápasy sa hrali vyradzovacím systémom – na dva víťazné sety do 21 bodov s nadstavením (musel byť teda dvojbodový rozdiel). V dvojhrách sa hrali aj zápasy o umiestnenie.

Víťazstvo v dvojhre chlapcov putovalo do Košíc (Loko Košice) – Tomášovi Sokolovi, v dvojhre dievčat do BKR Púchov Liliane Šarlayovej. 

Vo štvorhrách chlapcov brali zlato opäť Košičania (Loko Košice), a to Tomáš Sokol a Rithvik Bhat, z dievčat najlepšie zahrali Adriana Chylová a Laura Jašková z Dolného Kubína. 

Turnaj sa uskutočnil na mestských kurtoch v Tenisovom areáli na Chrenovej. „Vďaka dotácii od Mesta Nitra sme vedeli na turnaj zabezpečiť vecné ceny pre všetkých medailistov. Mám radosť, že sa naše mesto pomaly ale isto dostáva na „mapu bedmintonu“, pretože v septembri privítame na GP A najmladších hráčov a hráčky v kategórii U11 a BK Nitra tam opäť bude mať svoje želiezka v ohni,“ povedala trénerka Renáta Tarasseková z BK Nitra.


Zoznam klubov, ktoré štartovali na GP A U15 v Nitre:

1. AC UNIZA Žilina
2. BARBAR Skalica
3. BC Prešov
4. BK MI Trenčín
5. BK Nitra
6. BK Rimavská Sobota
7. BKK Sliač
8. BKR Púchov
9. CEVA Trenčín
10. Družst. Klenovec
11. KGB Rožňava
12. KBC Košice
13. Loko Košice
14. PBA Prešov
15. SC Pohoda Trnava
16. Sokol Ilava
17. SP Dolný Kubín
18. Spoje Bratislava(BKN)
foto: (RT)


Najčítanejšie správy
Kroměříž, srdci blíž - Galerie venku v Nitre
18. júl 2024
Dotazník: Ako sa vám páčili slávnosti Nitra, milá…
17. júl 2024
Chrenovské slávnosti 2024: Dva dni plné zábavy,…
16. júl 2024
Ponuka Nitrianskeho kultúrneho leta
11. júl 2024