Mesto Nitra podporuje kampaň Zastavme násilie na ženách
24. november 2021
Kampaň je súčasťou celosvetovej iniciatívy 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách

Kampaň je súčasťou celosvetovej iniciatívy 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách.

 

Násilie na ženách a dievčatách je jedným z najrozšírenejších prípadov porušovania ľudských práv a ohrozuje slobodu, bezpečie a dôstojnosť pre milióny dievčat a žien. Oranžová farba symbolizuje svetlejšiu budúcnosť pre ženy a dievčatá bez násilia. Práve preto si ju Organizácia spojených národov zvolila ako farbu svojej globálnej kampane Orange the world! / Zafarbime svet na oranžovo!

Kampaň potrvá od 25. novembra, kedy si pripomíname Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách do 10. decembra, ktorý je Dňom ľudských práv.

Mesto Nitra a primátor Marek Hattas sa pridali k mimovládnym organizáciám, verejným inštitúciám a osobnostiam kultúrneho, spoločenského a politického života a jednoznačne odmietajú násilie a sexuálne zneužívanie, ktoré zažívajú dievčatá a ženy na celom svete. Na Slovensku zažila fyzické alebo sexuálne násilie každá tretia žena a až štvrtina žien zažila násilie od vlastného partnera.

Primátor

„Toto sú veľmi alarmujúce štatistiky, kvôli ktorým sa musíme ako spoločnosť zomknúť a povedať jednohlasné nie násiliu ako aj vytváraniu predsudkov, ktoré majú k násiliu blízko. Násilie v akejkoľvek podobe rázne odsudzujem a práve preto som sa rozhodol podporiť aj kampaň Zastavme násilie na ženách,“ hovorí primátor Nitry Marek Hattas.

Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na non-stop národnú linku pre ženy zažívajúce násilie: 0800 212 212.

Logo

#zastavmenasilie
Ďalšie informácie nájdete na www.zastavmenasilie.gov.sk.

Súbory na stiahnutie:

Text a foto: Lenka Mareková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022