Boj s nelegálnymi skládkami: Pomôcť môžu aj občania
19. január 2023

Na webovej stránke mesta pribudla sekcia Nelegálne skládky, ktorá vás presmeruje na stránku www.skladky.nitra.sk. Nájdete na nej informácie o tom, koľko odbor životného prostredia eviduje nelegálnych skládok odpadu, koľko skládok bolo odstránených a ďalšie štatistické údaje týkajúce sa danej problematiky.  

Pravidelné brigády na odstraňovanie nelegálnych skládok

Brigády na odstraňovanie nelegálnych skládok


Súčasťou stránky je sekcia „Pomôžte vlastnými rukami“, ktorá vyzýva obyvateľov, aby sa aktívne zapojili ako dobrovoľníci pri upratovaní nelegálnych skládok.

Ak sa chcete zapojiť a pomôcť urobiť mesto čistejšie, prihláste sa cez online formulár. Vypíšete v ňom vaše kontaktné údaje a vyberiete si mestskú časť. Zaškrtnúť môžete aj viacero častí. Pracovníci úradu vás následne budú kontaktovať, keď sa bude konať najbližšia brigáda.

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa neboja vyhrnúť si rukávy a priložiť ruku k dielu, aby bolo naše mesto čistejšie a krajšie.

Ako nahlásiť nelegálnu „čiernu“ skládku odpadu

Nelegálna skládka odpadu


Možností máte niekoľko. Najjednoduchšia je nahlásiť podnet cez portál Odkaz pre starostu, kde popíšete situáciu, zadáte lokalitu a priložíte fotografie. Tiež tam vidíte, či rovnaký podnet nenahlásiť už niekto iný.

Ďalším spôsobom je nahlásiť skládku prostredníctvom tlačiva, ktoré je dostupné na webovej stránke mesta alebo v Klientskom centre Mestského úradu v Nitre.  

Lenka Mareková
foto: ilustračné Adobe Stock


Najčítanejšie správy
Triedim, triediš, triedime #3
30. január 2023
Februárový mobilný zber olejov
25. január 2023
Triedim, triediš, triedime #2
25. január 2023
Práce na Novozámockej si vyžiadajú obmedzenia na…
20. január 2023