Klokočina má rozšírené street workoutové ihrisko
24. november 2020
Ďalší úspešne zrealizovaný projekt z participatívneho rozpočtu mesta

Ďalší úspešne zrealizovaný projekt z participatívneho rozpočtu mesta.  

 

Obyvatelia Klokočiny dostali v roku 2019 nové street workoutové ihrisko, ktoré bolo podporené v rámci grantového programu „Mením moje mesto 2020“ realizovaného v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou.

Ihrisko si našlo množstvo priaznivcov a pre veľký nestačilo pokrývať záujem mládeže o tento druh športových aktivít. Realizátori sa preto rozhodli zapojiť do ďalšej výzvy. „Akonáhle sme sa s partiou obyvateľov Klokočiny – Petrom Bocánom a Róbertom Štefákom, dozvedeli o výzve Mením moje mesto 2020, zapojili sme sa znovu do tohto projektu,“ uviedla spolurealizátorka projektu Katarína Obertášová. Spolu s tímom dobrovoľníkov sa jej podarilo dobudovať a rozšíriť ihrisko o novú plochu a cvičebné prvky. „Samotný grant finančne pokrýval len dodanie a osadenie konštrukcie a uloženie gumovej podlahovej plochy,“ dodala Obertášová. Ostatné práce sa im podarilo zrealizovať vďaka dobrovoľníckej práci ich priateľov a známych a ľudí, ktorí sa dobrovoľne angažovali v projekte.

Podľa Kataríny Obertášovej sú reakcie okolia pozitívne a verí, že doplnenie verejnej zelene bude dotvárať celkový vzhľad ihriska. Realizátori tiež radi pomôžu aj iným aktivistom pri budovaní podobných ihrísk. Street workoutové ihrisko na Klokočine nájdete aj na www.facebook.com/klokocinastreetworkout.

 

Lenka Mareková
Foto: FB Klokočina street workout


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022