Jesenná Chrenová je farebnejšia aj vďaka novým záhonom
30. september 2022

Súčasťou projektu je aj domček pre užitočný hmyz a motýle.

Trávnaté plochy pri bývalom Kine Lipa na sídlisku Chrenová sú už minulosťou. Mesto Nitra ich spolu s partnerom, spoločnosťou OBI, zrevitalizovalo do podoby kvitnúcich záhonov.

Od jarných mesiacov až do jesene v nich budú postupne rozkvitať cibuľoviny aj trvalky a skrášlia ich aj okrasné trávy.

Súčasťou projektu je aj domček pre užitočný hmyz a motýle, ktoré pestrá výsadba určite priláka. A na svoje si prídu aj malí i veľkí, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o živote hmyzu a rastlín aj vďaka náučnej tabuli.

„Sme radi, že tieto záhony skrášlili verejné priestranstvo. Hodia sa do priestoru okolo budovy Kina Lipa, z ktorého postupne chceme urobiť kultúrny a spoločenský stánok v srdci sídliska Chrenová,“ povedal primátor Marek Hattas.

Návrh výsadby a revitalizácia spolu s výsadbou celej plochy by nebola možná bez podpory, nasadenia a iniciatívy zamestnancov realizátora projektu, spoločnosti OBI Slovakia s. r. o a partnerov z odboru životného prostredia mesta.

„,Naše záhradné centrum v Nitre je medzi zákazníkmi veľmi obľúbené, čo nás teší, ale aj zaväzuje. Vďačíme za to nielen bohatému výberu kvalitných rastlín, ale hlavne prístupu našich kolegov-profesionálov, ktorí radi poradia ako skrášliť záhradu, terasu či balkón,“ hovorí Ivan Sutoris, vedúci predajne OBI Nitra. ,,Tento projekt nás veľmi tešil a verím, že pekná spolupráca s mestom bude pokračovať,“ dopĺňa.

redakcia
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
V Brezovom hájiku osadili zavlažovacie vaky
25. máj 2023
Hradný kopec prejde výraznou obnovou
9. máj 2023
Prvé kompostobranie v Nitre
2. máj 2023
Počas sviatkov bude otvorený len jeden zberný dvor
28. apríl 2023