Jesenná Chrenová je farebnejšia aj vďaka novým záhonom
30. september 2022

Súčasťou projektu je aj domček pre užitočný hmyz a motýle.

Trávnaté plochy pri bývalom Kine Lipa na sídlisku Chrenová sú už minulosťou. Mesto Nitra ich spolu s partnerom, spoločnosťou OBI, zrevitalizovalo do podoby kvitnúcich záhonov.

Od jarných mesiacov až do jesene v nich budú postupne rozkvitať cibuľoviny aj trvalky a skrášlia ich aj okrasné trávy.

Súčasťou projektu je aj domček pre užitočný hmyz a motýle, ktoré pestrá výsadba určite priláka. A na svoje si prídu aj malí i veľkí, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o živote hmyzu a rastlín aj vďaka náučnej tabuli.

„Sme radi, že tieto záhony skrášlili verejné priestranstvo. Hodia sa do priestoru okolo budovy Kina Lipa, z ktorého postupne chceme urobiť kultúrny a spoločenský stánok v srdci sídliska Chrenová,“ povedal primátor Marek Hattas.

Návrh výsadby a revitalizácia spolu s výsadbou celej plochy by nebola možná bez podpory, nasadenia a iniciatívy zamestnancov realizátora projektu, spoločnosti OBI Slovakia s. r. o a partnerov z odboru životného prostredia mesta.

„,Naše záhradné centrum v Nitre je medzi zákazníkmi veľmi obľúbené, čo nás teší, ale aj zaväzuje. Vďačíme za to nielen bohatému výberu kvalitných rastlín, ale hlavne prístupu našich kolegov-profesionálov, ktorí radi poradia ako skrášliť záhradu, terasu či balkón,“ hovorí Ivan Sutoris, vedúci predajne OBI Nitra. ,,Tento projekt nás veľmi tešil a verím, že pekná spolupráca s mestom bude pokračovať,“ dopĺňa.

redakcia
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Radnica do konca roka vysadí ďalších 170 stromov
27. november 2023
Obyvateľov Bernolákovej sa mesto pýtalo, ako by…
23. november 2023
Prvýkrát sa stretli partneri projektu URBACT…
6. november 2023
Na Klokočine pribudli nové polopodzemné kontajnery
25. október 2023