Jarné upratovanie pokračuje
21. máj 2020
V júni pokračuje jarné upratovanie v Starom meste a na Klokočine. Nitrianska radnica oznamuje občanom, že sa môžu zbaviť veľkorozmerného komunálneho odpadu

V júni pokračuje jarné upratovanie v Starom meste a na Klokočine. Nitrianska radnica oznamuje občanom, že sa môžu zbaviť veľkorozmerného komunálneho odpadu.

 

„Kontajner bude na stanovište dovezený o 12. hodine a odvezú ho o 20. hodine. V priebehu dňa bude kontajner podľa potreby niekoľkokrát odvezený. V prípade, že občan nestihne vyniesť odpad v deň zberu v jeho najbližšom stanovišti, môže tak urobiť počas týždňa vo svojom VMČ, pričom vzdialenosť stanovišťa bude aj tak prijateľná,“ informuje hovorca mesta Tomáš Holúbek. Zároveň dodal, že do veľkoobjemových kontajnerov môžu občania ukladať hlavne veľkorozmerný komunálny odpad ako sú rozobraté skrine, stoly, WC misy a podobne.

„Žiadame obyvateľov, aby do kontajnerov na jarné upratovanie neukladali organický odpad  ako sú konáre, drevo, lístie, ani elektrozariadenia – televízory, chladničky a podobne,“ upozornil hovorca Tomáš Holúbek. Podotkol, že skrine, rôzne škatule a iné rozmerovo veľké odpady je nutné rozobrať a následne uložiť do veľkoobjemového kontajnera.

Väčšie množstvá komunálneho odpadu môžete uložiť po predložení občianskeho preukazu, ktorým preukážete trvalé bydlisko v Nitre a tiež po predložení dokladu o zaplatení poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v Nitre bezplatne na zberných dvoroch v meste a to stavebnú suť a iný drobný stavebný odpad možno v zmysle platnej legislatívy uložiť na zbernom dvore Nitrianskych komunálnych služieb na Nábreží mládeže č. 87 za poplatok 0,05 € za jeden kilogram.

Viac na: https://nitra.sk/zobraz/obsah/32243

 

(SY)

ilustračné foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022