Festival chutí Nitrianskeho kraja a Jahodová Nitra opäť ožijú
22. máj 2018
Gastronómia predstavuje v posledných rokoch čoraz atraktívnejší produkt z hľadiska cestovného ruchu

Gastronómia predstavuje v posledných rokoch čoraz atraktívnejší produkt z hľadiska cestovného ruchu. Nitra je mestom nielen historickým, ale dobré meno jej robia taktiež mnohé reštaurácie či lokálni producenti rôznych gastronomických špecialít.  

V sobotu, 2. júna 2018, sa bude už po štvrtý krát v Nitre konať atraktívna gastronomická akcia s názvom Festival chutí Nitrianskeho kraja, ktorého súčasťou je Jahodová Nitra, spájajúca gastronomické špeciality s odkazom na pestovanie jahôd v tomto kraji. Tento rok sa presunieme o kúsok ďalej, na Starý rínok. Predstavia sa Vám nielen regionálne špeciality a pestovatelia, ale aj viac ako 7 kamenných reštaurácií, ktoré prídu „von“ za labužníkmi a ponúknu svoje chuťovky. Opäť budú prítomné aj stánky so streetfoodom a pribudne aj hosťovská zóna, kde budete môcť ochutnať chuťovky mimo nášho kraja. Súčasťou festivalu bude aj Jahodová ulička, kde budú sústredené všetky špeciality z tohto ovocia. Zmenou miesta sa zmení aj usporiadanie festivalového areálu. Na Starom rínku nájdete všetky gastronomické prevádzky, stany a sedenie budú na Svätoplukovom námestí, aby ste si mohli užiť pripravený program.

Organizátori vybrali len prevádzky z Nitrianskeho kraja, ktoré si udržujú stabilnú úroveň a ponúkajú výnimočné delikatesy. Pozvali len priamych producentov a menšie značky.

„Tento rok podporíme jahodovú tému veľkým pečením jahodovej bublaniny, z ktorej vyskladáme 10 metrový nápis Nitra“ hovorí Marta Hároniková, výkonná riaditeľka Nitrianskej organizácie cestovného ruchu. „Navyše podporíme aj dobrú vec, výťažok z predaja tejto bublaniny venujeme na charitatívne účely“ dodáva.

Umenie kuchárov doplní bohatý sprievodný program v rámci Osláv dňa sv. Urbana: poďakovanie patrónovi viníc v podaní folklórnych súborov, vystúpenia detských tanečných skupín, hudobných kapiel i príjemná hudba pri degustácii najlepších regionálnych vín vo vínnom stane. Na svoje si prídu aj milovníci bubnov, rytmu a južanského temperamentu. Súčasťou festivalu bude Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2018 s pestrým karnevalovým sprievodom. Svojim programom počas Dňa otvorených dverí a zároveň Dňa detí poteší návštevníkov aj Divadlo Andreja Bagara v Nitre. 

Návštevníci si budú môcť oddýchnuť pod živou zeleňou, pre deti bude pripravený kútik s hrami a o tieň sa im postarajú prestrešené stánky aj slnečníky. 

Viac informácií o programe a gastronomických prevádzkach nájdete na www.festivalchuti.sk

 Súbory na stiahnutie:

Tlačová správa  Ikona súboru pdf (479.5 KB)

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022