Získajte platenú stáž v zahraničnej firme
30. máj 2023

Erasmus pre mladých podnikateľov ponúka príležitosť bezplatne vycestovať do zahraničia na platenú stáž do firmy podľa vlastného výberu. Získajte podnikateľské zručnosti od skúsených a inovatívnych podnikateľov.

Rozbehnite svoj vlastný biznis

Tento európsky výmenný program pomáha najmä budúcim a začínajúcim podnikateľom do troch rokov podnikania zaškoliť sa priamo na pracovisku inovatívnej spoločnosti v niektorej z európskych krajín. Stáž dotovaná Európskou úniou poskytne záujemcom financovanie životných nákladov ako doprava, ubytovanie a strava od jedného do šiestich mesiacov vo firme podľa vlastného výberu. Výška mesačného finančného príspevku závisí od vybranej krajiny pobytu, pri európskych krajinách sa pohybuje mesačný príspevok v rozmedzí od  600 do  1100 eur.

Čo môžete získať?

  • Platenú stáž vo firme podľa vlastného výberu na 1 až 6 mesiacov
  • Sieť užitočných kontaktov v zahraničí
  • Rozvoj biznis zručností vo svojej oblasti
  • Príležitosti pre obchodnú spoluprácu vo svojom podnikaní
  • Spoznanie špecifík zahraničného trhu, na ktorý môžete zacieliť svoj biznis

Čo je potrebné na prihlásenie?

  • Elektronická prihláška ako „New entrepreneur“ v anglickom jazyku v elektronickom systéme programu
  • Aktuálny životopis v anglickom jazyku
  • Jednoduchý podnikateľský plán súčasného alebo budúceho podnikania štandardného formátu vrátane finančného plánu na najbližšie 2 roky podnikania v slovenskom jazyku

Aktuálne je otvorená priebežná výzva na zapojenie sa do programu. Prihláška do programu sa dá pozrieť aj vyplniť TU Pri prihlasovaní sa do programu Erasmus pre mladých podnikateľov je potrebné vybrať si lokálne kontaktné miesto programu a jedným z týchto miest na Slovensku je Camit. Viac informácií o programe na: https://camit.sk/sk/erasmus

Odpovede na vaše otázky aj rady pri vypĺňaní prihlášky získate v Taliansko-Slovenskej obchodnej komore telefonicky 0903 507 404 alebo mailom na eye@camit.sk.

Timea Galová
Foto: ilustračné, zdroj Adobe Stock


Najčítanejšie správy
Pripomenuli sme si 20 rokov nášho suseda v únii
19. jún 2024
Súťaž na predajcov v mestskom parku
19. jún 2024
Pomôžte ľuďom zasiahnutým povodňami
18. jún 2024
Vyberte sa za pokladmi Slovenska
14. jún 2024