Do Nitry opäť zavíta veľká charitatívna exhibícia
9. október 2023

Speváci, športovci, influenceri či herci – títo všetci budú súčasťou hudobnej a športovej šou pre všetky generácie. Občianske združenie Integrácia opäť prinesie do Nitry podujatie s názvom Najväčšia charitatívna športová exhibícia, miestom konania bude Mestská športová hala na Klokočine v pondelok 23. októbra.

„Pripravujeme skvelý doobedňajší program pre tisíce detí v Nitre a jeho live stream do všetkých základných a stredných škôl na Slovensku. Následne chceme osloviť rodičov a širokú verejnosť večerným programom,“ priblížil riaditeľ OZ Integrácia Slavomír Krafčák.

Podujatím chce združenie tradične upriamiť pozornosť verejnosti a médií na problematiku šikany a potreby vzájomného rešpektu. Koná sa pri príležitosti Pamätného dňa rešpektu a eliminácie nenávistných prejavov na deťoch a takisto mesiaca október – mesiaca úcty k starším.

OZ Integrácia sa už 15 rokov venuje najzraniteľnejším skupinám – deťom a seniorom. „Organizujeme športové a kultúrne podujatia, zahraničné cesty za úspešnými Slovákmi, rehabilitačné pobyty, besedy s inšpiratívnymi osobnosťami na školách, podujatia pre detských pacientov v nemocniciach, zabezpečujeme materiálnu pomoc pre zdravotnícke zariadenia a DSS, podporujeme školy a športové kluby. S pomocou mienkotvorných osobností inšpirujeme deti i dospelých, aby sa nikdy nevzdávali svojich snov,“ uviedol Krafčák.

Všetky podujatia či zahraničné cesty organizujú pre deti či seniorov bezplatne, prípadne len za symbolické dobrovoľné vstupné.

Jana Krajčovičová
foto: OZ Integrácia


Najčítanejšie správy
Nitra ožije univerzitnými dňami
14. apríl 2024
Na radnici a mestskej polícii pribudnú…
12. apríl 2024
Nitra chce byť pripravená, ak vznikne ďalšia…
11. apríl 2024
Grantový program EKO ďalej Nitra
11. apríl 2024