Do Nitry opäť zavíta veľká charitatívna exhibícia
9. október 2023

Speváci, športovci, influenceri či herci – títo všetci budú súčasťou hudobnej a športovej šou pre všetky generácie. Občianske združenie Integrácia opäť prinesie do Nitry podujatie s názvom Najväčšia charitatívna športová exhibícia, miestom konania bude Mestská športová hala na Klokočine v pondelok 23. októbra.

„Pripravujeme skvelý doobedňajší program pre tisíce detí v Nitre a jeho live stream do všetkých základných a stredných škôl na Slovensku. Následne chceme osloviť rodičov a širokú verejnosť večerným programom,“ priblížil riaditeľ OZ Integrácia Slavomír Krafčák.

Podujatím chce združenie tradične upriamiť pozornosť verejnosti a médií na problematiku šikany a potreby vzájomného rešpektu. Koná sa pri príležitosti Pamätného dňa rešpektu a eliminácie nenávistných prejavov na deťoch a takisto mesiaca október – mesiaca úcty k starším.

OZ Integrácia sa už 15 rokov venuje najzraniteľnejším skupinám – deťom a seniorom. „Organizujeme športové a kultúrne podujatia, zahraničné cesty za úspešnými Slovákmi, rehabilitačné pobyty, besedy s inšpiratívnymi osobnosťami na školách, podujatia pre detských pacientov v nemocniciach, zabezpečujeme materiálnu pomoc pre zdravotnícke zariadenia a DSS, podporujeme školy a športové kluby. S pomocou mienkotvorných osobností inšpirujeme deti i dospelých, aby sa nikdy nevzdávali svojich snov,“ uviedol Krafčák.

Všetky podujatia či zahraničné cesty organizujú pre deti či seniorov bezplatne, prípadne len za symbolické dobrovoľné vstupné.

Jana Krajčovičová
foto: OZ Integrácia


Najčítanejšie správy
Bežci sa rozlúčia so starým rokom silvestrovským…
7. december 2023
Vianoce v Turisticko-informačnom centre Nitra
5. december 2023
Oslavy 30. výročia diplomatických vzťahov medzi…
5. december 2023
V decembri sa mení grafikon verejnej dopravy
4. december 2023