Cintoríny, verejná doprava a zberné dvory počas novembrových sviatkov
26. október 2023

Vzhľadom na blížiaci sa Sviatok všetkých svätých sa budú meniť otváracie hodiny mestských cintorínov, ako aj pokyny pre návštevníkov cintorínov. 

Je predpoklad, že veľa ľudí pietne miesta navštívi už v sobotu 28. októbra, preto od tohto dňa do 5. novembra platí zákaz vykonávania stavebných a kamenárskych prác. Od 29. do 31. októbra budú pohrebiská otvorené do 20. hodiny, od 1. do 5. novembra budú otvorené nepretržite.

Kancelária správy pohrebísk a cintorínov na Cintorínskej 18 bude otvorená počas sviatku 1. novembra od 7. do 17. hodiny, v pracovné dni podľa bežných pracovných hodín.

Tak ako každý rok, počas jesenných prázdnin a sviatkov bude upravená aj premávka mestskej hromadnej dopravy.

V sobotu 28. októbra budú autobusy MHD premávať ako v sobotu, 29. októbra ako v nedeľu a sviatok. V pondelok 30. októbra a utorok 31. októbra sa verejnou dopravou dopravíte ako pracovný deň – deň školských prázdnin. V stredu 1. novembra budú linky premávať ako v nedeľu a sviatok. Od štvrtka 2. novembra budú všetky linky znova premávať štandardne. 

Na trase medzi centrom mesta a Novým cintorínom bude v dňoch 28. októbra, 29. októbra a 1. novembra tradične premávať posilová linka P15. Okrem tejto linky je možné k Novému cintorínu cestovať aj linkou 26, ktorá bude premávať podľa bežného cestovného poriadku.

Prevádzky zberných dvorov v meste Nitra sa týkajú dva novembrové sviatky – okrem Sviatku všetkých svätých (1. november) je to aj Deň boja za slobodu a demokraciu (17. november).

Počas týchto dní bude otvorený iba ZD Nitrianskych komunálnych služieb, a to od 8. do 12. hodiny. Ostatné zberné dvory Katruša, Braneckého, Zobor, Janíkovce a Krškany budú zatvorené.

Jana Krajčovičová
foto: Freepik


Najčítanejšie správy
Nitra sa stala prvým krajským mestom bez herní
30. máj 2024
Takmer stovka dobrovoľníkov opravovala mestský…
30. máj 2024
Deň rodiny bude stáť za to
30. máj 2024
Dobrovoľní hasiči zasahovali aj pri…
16. máj 2024