Chrenová ožije kultúrou, súčasťou slávností bude aj jarmok
14. august 2023

Hudobné a tanečné vystúpenia pre starších aj mladších, bábkové divadielko, ale aj jarmok – v nabitom programe Chrenovských slávností si každý nájde to svoje.

Bohatý kultúrny program na priestranstve pred kinom Lipa odštartuje v piatok 18. augusta o 17. hodine rocková kapela H.H. zo ZUŠ J. Rosinského v Nitre. Spevácka skupina Janíkovská studnička ponúkne ľudové piesne a Tanečná škola Nexum zasa prinesie radosť zo spojenia hudby a pohybu. Po nich bude nasledovať Ľudová hudba Furmani z Nitry a piatkový program ukončí o 21. hodine vystúpenie rockovej kapely Arzén.

V sobotu 19. augusta sa malí i veľkí diváci môžu o 17. hodine tešiť na Bábkové divadlo Žihadlo, ktoré odohrá hru Udatná posádka. Rytmy swingu a džezu prinesie skupina E.G.O. Group a po nej DJ Roman Mrázik zahrá hudobný mix. O 21. hodine na záver slávností (nielen) Chrenovčanov zabaví a dobije energiou mladá kapela z Nitry Sematam.

Súčasťou Chrenovských slávností budú predajné a remeselné stánky menšieho rozsahu, či stánky s občerstvením s ponukou jedál a nápojov. Nitrania ich môžu navštíviť v piatok od 14. hodiny a v sobotu od 10. hodiny. Predpokladaný čas ukončenia predaja je o 20. hodine v prípade remeselných stánkov a o 22. hodine v prípade stánkov s občerstvením.

Jana Krajčovičová
foto: archív mesta (Roman Oravec)


Najčítanejšie správy
Vyberte sa za pokladmi Slovenska
14. jún 2024
Dobrovoľní hasiči pomáhali pri záplavách
14. jún 2024
Poľsko: 20 rokov využitých príležitostí
14. jún 2024
Kúpalisko otvoria už túto sobotu
13. jún 2024