Čermáň: Zrekonštruované štartovacie byty čakajú na nových nájomníkov
28. august 2019
Na Hlbokej ulici je dvadsaťpäť jednoizbových bytov a desať garsónok

Na Hlbokej ulici je dvadsaťpäť jednoizbových bytov a desať garsónok.

 

Aby sa nájomníci do bytových jednotiek mohli nasťahovať, chýba ešte jeden z  posledných krokov, ktorým je schválenie poradovníka mestským zastupiteľstvom. 

Čo sa týka aktuálneho stavu, v polovici augusta sa bez problémov ukončili  kolaudačné konania. Týmto je celá stavba podľa stavebného zákona spôsobilá do užívania,“ dodal investičný odbor.   

Oprava bytovky  vyšla na viac ako milión eur. Dotačnú schému investície  spresnil hovorca nitrianskej radnice Tomáš Holúbek: „Celkové náklady na rekonštrukciu dosiahli 1 072 927 eur, Štátny fond rozvoja bývania poskytol 608 622 eur.“

Bytovka bola pred opravou v žalostnom stave a odovzdaná firme na rekonštrukciu. Po nutných opravách už bytový dom nešpatí okolie nepekným vzhľadom.  Ba čo viac, ponúkne budúcim obyvateľom kvalitné a cenovo dostupné bývanie vo vychytenej lokalite,  s výbornou dostupnosťou do centra peši, či bicyklom.

Výstavbu bytového domu na Čermáni podporilo dotáciou v rámci rozvoja bývania Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky, úver poskytol Štátny fond rozvoja bývania. 

 

text: Andrej Jančovič

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022