Deň rodiny 2023 s mottom „Mama, naj povolanie“
13. jún 2023

Vyzdvihnúť náročné povolanie matky je cieľom tohtoročného Dňa rodiny v Nitre. Pripravuje ho občianske združenie Centrum pre rodinu Nitra v partnerstve s mestom Nitra, biskupstvom a ďalšími organizáciami, ako aj s pomocou dobrovoľníkov. Už 15. ročník verejnej oslavy rodiny sa bude konať z dôvodu rekonštrukcie mestského parku v sobotu 17. júna na Klokočine.

Ako informovali organizátori, celoslovenské motto znie v tomto roku „Mama, naj povolanie“. „Chceme vyzdvihnúť, oceniť a uznať náročné povolanie matky a poďakovať sa za všetko, čo mamy robia pre naše rodiny a celú spoločnosť. Chceme im dať pocítiť, že aj napriek tomu, že sa cítia nedokonalé, sú naj. Tohtoročný Deň rodiny v Nitre sa bude konať v predvečer Dňa otcov. Tak sa sviatky matiek, rodiny i otcov spoja do jednej veľkej oslavy,“ uviedla koordinátorka podujatia Dobroslava Baranová.

V areáli parku pod Borinou sa návštevníci môžu tešiť na Veľkú rodinnú hru som zaujímavými úlohami od organizácií z občianskeho sektora, ale aj na dobroty a osvieženie v gastrozóne. Chýbať nebudú sprievodné aktivity, vrátane zábavnej fyziky, koníkov, či prezentácie činnosti hasičov, policajtov i Centra maltézskej pomoci. Deti sa potešia detskej i kreatívnej zóne, okrem iného s megašmykľavkou.

„Amfiteáter za kostolom ponúkne kultúrny program pre deti i dospelých, ktorý sa zavŕši slávením rodinnej svätej omše. Večerný amfiteáter bude patriť filmovému premietaniu,“ dodala Baranová.

Deň rodiny sa zároveň dobročinnými bazárom a ukážkami zo života včiel pripája k aktivite s názvom Happening o udržateľnej Nitre.

Deň rodiny 2023 sa bude konať 17. júna v Parku pod Borinou a v areáli farnosti Klokočina.

Jana Krajčovičová
foto: Freepik, Centrum pre rodinu Nitra


Najčítanejšie správy
Vyberte sa za pokladmi Slovenska
14. jún 2024
Dobrovoľní hasiči pomáhali pri záplavách
14. jún 2024
Poľsko: 20 rokov využitých príležitostí
14. jún 2024
Kúpalisko otvoria už túto sobotu
13. jún 2024