Poznáme najlepších športovcov za rok 2023
18. marec 2024

Najlepších športovcov a trénerov, ktorí úspešne reprezentovali svoj klub a mesto Nitra v minulom roku, ocenila nitrianska radnica v piatok 15. marca. V priestoroch Synagógy si jednotlivci a kolektívy z radov juniorov aj seniorov, ako aj zdravotne znevýhodnení športovci prevzali ocenenia z rúk primátora Mareka Hattasa a predsedu komisie pre šport Ladislava Turbu.

Medzi nominovanými boli športovci reprezentujúci Nitru v tradičných športoch ako karate, futbal, hokej, ale aj v tých menej známych, ako sú steelové šípky či korfbal.

Primátor Nitry Marek Hattas poďakoval všetkým nominovaným za ich tvrdú prácu, oddanosť a vášeň, ktorú vložili do svojich športových aktivít počas minulého roka. „Vzdávam hold našim juniorským kolektívom a trénerom, ktorí venujú svoj čas a energiu rozvoju mladých talentov, všetkým členom športových klubov, trénerom, rodičom a dobrovoľníkom, ktorí podporujú našich športovcov na ich ceste za úspechom. A samozrejme, nezabúdame ani na našich zdravotne znevýhodnených športovcov, ktorí napriek výzvam, s ktorými sa stretávajú, dokazujú svoju nezlomnú vôľu a oddanosť športu,“ povedal.

Podobne ako minulé ročníky, aj tentokrát nominácie schvaľovala mestská športová komisia na základe návrhov priamo z klubov alebo od členov komisie. Medzi športovkyne, ktorých úspechy si všimla práve komisia, patrila aj futbalistka Viktória Csámpayová. „V ostatnej sezóne mala osem reprezentačných štartov a zároveň bola najlepšou strelkyňou v prvej lige na celom Slovensku,“ povedal predseda komisie Ladislav Turba. Podľa jeho slov Nitra takúto reprezentantku ešte nemala.

„Všetkým oceneným prajem veľa športových úspechov, a najmä aby boli hrdí, že vyrastajú práve v meste Nitra a reprezentujú ho,“ dodal Turba.

Pozrite si zoznam ocenených pre rok 2023

V kategórii jednotlivcov sa medzi juniormi umiestnili nasledovní športovci:

Juraj Muller (ŠK Karate Kachi Nitra – karate)
Nina Kvasnicová (Tornado karate team – karate)
Bibiana Lovašová (Box club Stavbár Nitra – box)
Viktória Földéšiová (TJ AC Nitra – zápasenie)
Alexandra Zeumerová (ŠK Karate Kachi Nitra – karate)
Viktória Veľká (Klub športového aerobiku Nitra)
Lucia Hradecká ( TK Slávia SPU Nitra – tenis)
Daniel van Wyk (ŠK Delfín Nitra – plávanie)
Dávid Kollár (ZK Corgoň Nitra – zápasenie)
Nina Jeseničová (Torando Karate Team – karate)
Timotej Michalík (ŠK Topoľčianky – oddiel Nitra – cyklistika)
Samuel Arpáš (ŠK pri ŠOG Nitra – stolný tenis)
Alan Černý (ŠK pri ŠOG Nitra – atletika)
Viktória Csámpayová (FK Nitra – futbal)

Najúspešnejším juniorským športovcom za rok 2023 sa stal Milan Húsenica (ŠK Topoľčianky – oddiel Nitra – cyklistika).

V kategórii juniorský kolektív sa na ocenených miestach umiestnili kolektívy:

ZK Corgoň Nitra – juniori – zápasenie
HKB Nitrianski rytieri U20 – hokejbal

Najúspešnejší juniorský kolektív za rok 2023: MMHK Nitra – družstvo juniorov (hokej).

V kategórii zdravotne znevýhodnených športovcov získali ocenenie za rok 2023:

Ľudmila Šišáková (ŠK NSŠ SCORPIONI Nitra – kolky)
Jana Hrnčárová (ŠK NSŠ SCORPIONI Nitra – kolky)
Jozef Štefák (ŠK NSŠ SCORPIONI Nitra – kolky)
Gizela Billíková (Arabeska – moderná gymnastika)
Ela Nemčeková (Arabeska – moderná gymnastika)

V kategórii technických športov:

Juraj Vindiš (Dart Club Nitra – steelové šípky)

V kategórii tréner mesta Nitra:

Monika Višňovská (ŠK Karate Kachi – karate)
Klaudio Farmadín (ŠK Karate Farmex Nitra – karate)
Martin Gatial (TJ AC Nitra – zápasenie
Tomáš Sonnenschein (KK SPU Nitra – korfbal)
Vladimír Viola (TJ Nitra Chrenová – futbal)
Róbert Valentíny (OZ LATUS – futbal)

V kategórii funkcionárov, cena za prínos a rozvoj športu:

Michal Novák (TJ AC Nitra)
Štefan Klačko (SZTŠ – športová streľba)

V kategórii seniorský kolektív sa na ocenených miestach umiestnili kolektívy:

Najúspešnejším seniorským kolektívom za rok 2023 sa stal Box Club Stavbár Nitra – družstvo mužov – box.

V kategórii jednotlivcov sa medzi seniormi umiestnili nasledovní športovci:

Miroslava Jedináková (Box Club Stavbár Nitra – box)
Matej Homola (ŠK Karate Farmex – karate)
Natália Vargová (ŠK Karate Farmex – karate)
Tomáš Peciar (ŠK Delfín Nitra – plávanie)
Daniela Ledecká (ŠK pri ŠOG Nitra – atletika)
Michal Vereš (TJ AC Nitra – zápasenie)
Juraj Pekarčík (HK Nitra – hokej)

Najúspešnejším športovcom mesta Nitra za rok 2023 sa stala Viktória Forster (ŠK pri ŠOG Nitra – atletika).

Jana Krajčovičová
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Linka detskej istoty: Sme tu pre vás – vždy, keď…
21. jún 2024
Historické hodiny na starej radnici opäť tikajú
21. jún 2024
Pripomenuli sme si 20 rokov nášho suseda v únii
19. jún 2024
Súťaž na predajcov v mestskom parku
19. jún 2024