ZŠ kráľa Svätopluka vyhrala súťaž v zbere nápojových kartónov
19. december 2018
Nitra 18. decembra - V zasadačke Mestského úradu v Nitre ocenili víťazov súťaže v zbere nápojových kartónov

Nitra 18. decembra – V zasadačke Mestského úradu v Nitre ocenili zástupcovia organizácie OZV ENVI – PAK  víťazov súťaže v zbere nápojových kartónov. Najlepšou základnou školou v Nitre sa stala ZŠ kráľa Svätopluka s výsledkom 118 kg vyzbieraných nápojových kartónov. O tento vynikajúci výsledok sa najviac pričinila trieda 3. A.

„Sme radi, že naša škola vyzbierala najviac tetrapakov medzi zapojenými nitrianskymi školami. Finančnú odmenu využijeme na skvalitnenie výučby našich žiakov. Ďakujeme všetkým, ktorí obaly nosili a prispeli nielen k výhre, ale hlavne k ochrane životného prostredia,“ uviedla Alexandra Ďurišová, riaditeľka ZŠ kráľa Svätopluka v Nitre, ktorá z rúk vedúcej oddelenia pre marketing a komunikáciu Kataríny Kretter prevzala šek na sumu 2000 eur. Žiaci najlepšej, 3.A triedy, získali diplom, odmeny a edukačné pomôcky o triedení od spoločnosti Tetra Pak a ENVI – PAK. Iniciatívu žiakov a ich vzťah k životnému prostrediu ocenil i primátor mesta Nitry Marek Hattas.  

Druhé miesto patrí ZŠ na Benkovej ulici, na treťom mieste sa umiestnila ZŠ  na Beethovenovej ulici. Vyzbierali 245 kg nápojových kartónov.  Žiaci z najlepších tried získali diplom, odmeny a edukačné pomôcky o vzdelávaní od spoločnosti TetraPak a OZV ENVI – PAK. Všetky vyzbierané nápojové kartóny budú zrecyklované a dostanú tak nový život.

Nápojové kartóny sú neodmysliteľnou súčasťou našich domácností. Plnia sa do nich bežné potraviny ako napr. mlieko, džúsy, smotana, paradajkový pretlak či rôzne detské nápoje. Použité nápojové kartóny sú aj zdrojom cenných surovín. Keďže sú zložené z niekoľkých vrstiev, ktoré možno jednoduchými postupmi recyklovať a dať im nový život. Organizácia zodpovednosti výrobcov podľa zákona o odpadoch OZV ENVI – PAK a Tetra Pak sa z tohto dôvodu rozhodla podporiť ich zber. Do súťaže v zbere nápojových kartónov sa mohli zapojiť všetky základné školy v mestách Nitra, Banská Bystrica a Trenčín. Počas októbra a novembra si žiaci v domácnostiach odkladali čisté prázdne a stlačené nápojové kartóny.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022