Voľby v Nitre bez incidentov
5. marec 2020
Na ich pokojný priebeh dohliadali mestskí policajti, ktorí zasahovali aj pri iných prípadoch

Na ich pokojný priebeh dohliadali mestskí policajti, ktorí zasahovali aj pri iných prípadoch.  

 

Mestská polícia pomohla pri voľbách

Hliadky mestskej polície počas posledného februárového dňa dohliadali na dodržiavanie verejného poriadku vo všetkých okrskových volebných miestnostiach. „V súvislosti s priebehom parlamentných volieb nebolo zaznamenané výrazné narušenie verejného poriadku, rovnako hliadky nezaznamenali narušenie alebo pokus o narušenie priebehu volieb,“ informovala na svojej webovej stránke mestská polícia.

Spadnutá strecha ohrozovala ľudí

Hliadka mestskej polície sa na žiadosť hasičov presunula k predajni potravín v centre mesta. Dôvodom bol silný vietor, ktorý strhol plechovú strešnú krytinu. Tá ohrozovala chodcov i vodičov. Aj preto mestskí policajti cestu uzavreli. Komunikácia bola opäť pre verejnosť dostupná po zásahu požiarnikov.   

Žobrajúci chlapec pred hypermarketom  

Mestskí policajti dostali informáciu o žobrajúcom chlapcovi pred hypermarketom. Jedenásťročný mládenec nebol žiadnym nováčikom, mestskí policajti ho pri podobnej činnosti našli už viackrát. Prípad rieši sociálna kurátorka, chlapca prišla prevziať jeho príbuzná, nakoľko otec je vo výkone trestu a mama je drogovo závislá.

Chcel skočiť zo žeriavu

Mestská polícia mala aj informácie o mužovi, ktorý chcel skočiť zo žeriavu v rozostavanom objekte v centre mesta. Ihneď po ozname prípad riešila nielen mestská, ale aj štátna polícia, ktoré na mieste činu zistili, že chlap plánuje spomínaný skok zrealizovať. Prípad rieši policajný zbor.   

Zabudol kľúče v aute  

Auto bolo takto odstavené pri Mestskej hale na Klokočine. Zábudlivec po skontrolovaní vozidla skonštatoval, že z neho nič nezmizlo a následne auto zamkol.

Opil sa a spadol  

Policajti riešili aj šesťdesiatnika, ktorý spadol na Čermáni pod vplyvom alkoholu. Muž síce nemal viditeľné zranenia, ale napriek tomu mu hliadka mestskej polície privolala lekárov.

Rôzne straty – telefón, zdravotná karta aj kľúče od auta 

Občania v rôznych častiach mesta našli mobilný telefón, zdravotnú kartu i kľúče od dodávky. Stratené veci poctiví nálezcovia odovzdali na útvare mestskej polície, resp. mestským policajtom priamo na mieste nálezu. 

Nebezpečná škridla v centre mesta

Mestskí policajti riešili aj nebezpečne uloženú škridlu na Štefánikovej triede. Vyslaná hliadka oznam preverila a zistila, že miesto je pre peších účastníkov cestnej premávky nebezpečné. „Mestskí policajti na nevyhnutnú dobu zamedzili vstup osôb na miesto použitím zábran a výstražnej pásky v inkriminovanej časti chodníka. Zároveň o zistených skutočnostiach informovali majiteľa budovy,“ informovala na svojom webe mestská polícia. Momentálne už chodcom nehrozí žiadne nebezpečenstvo.   

 

Spracoval: Andrej Jančovič

Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022