V Dražovciach oslávili sviatok nového chleba
1. august 2017
Stalo sa už tradíciou, že posledná júlová nedeľa patrí v mestskej časti Dražovce sviatku nového chleba – oslave žatvy a novej úrody spojenej s Matičnými slávnosťami

Stalo sa už tradíciou, že posledná júlová nedeľa patrí v mestskej časti Dražovce sviatku nového chleba – oslave žatvy a novej úrody spojenej s Matičnými slávnosťami. Bohatý program podujatia sa začal dopoludnia slávnostnými bohoslužbami v Kostole sv. Františka Xaverského. Na dožinkách sa predviedli folklórne súbory Tradícia z Dražoviec, Baranek z Horných Lefantoviec, spevácke skupiny Pro Ponitran – Spevuľky a Nevädza z Nitry. Bohatý a pestrý program gradoval vystúpením hlavného hosťa, a to folklórnej skupiny Seljačka sloga – Šljivoševci z chorvátskej Slavónie, ktorej členovia predviedli typické chorvátske spevy i tance.  

Na slávnostiach sa zúčastnili mestskí poslanci Slavomír Hatala a Pavel Varga, Juraj Civáň, predseda MO MS v Nitre-Dražovciach, Mária Lietavová, predsedníčka MO MS Nitre-Klokočine a Štefan Kurej, predseda Poľnohospodárskeho družstva Čakajovce – Dražovce, ktorý od miestnej FS Tradícia prevzal dožinkový veniec.  Na záver podujatia všetci ochutnali chlieb z novej úrody a  vedúca Tradície Miroslava Zaujcová zablahoželala k životnému jubileu členovi FS Tradícia Eduardovi Domanovi. (SY)

K foto:

Kultúrny dom v Nitre-Dražovciach tieskal výkonom členov folklórnej skupiny Seljačka sloga z obce Šljivoševci z Chorvátska. 

K foto:

Na záver podujatia sa konala ochutnávka chleba z novej úrody. Na fotografii mestskí poslanci (zľava) Slavomír Hatala a Pavel Varga a predseda družstva Štefan Kurej.  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022