Údržba zelene naďalej patrí medzi priority mesta
15. február 2018
Dodávateľom údržby zelene boli - v rámci štvorročného obdobia - aktualizované zmluvy na rok 2018

Primátor Nitry Jozef Dvonč sa spoločne s prednostom Mestského úradu v Nitre Igorom Kršiakom a vedúcim Odboru komunálnych činností a životného prostredia Pavlom Jakubčinom, stretli so zástupcami firiem, ktoré sa starajú o zeleň v jednotlivých mestských častiach. Dodávateľom údržby zelene boli – v rámci štvorročného obdobia – aktualizované zmluvy na rok 2018.  

„Plne si uvedomujem, že niektoré časti v meste sú menej náročné –  a niektoré sú viac na očiach. Je ale na nás všetkých, ktorým na tom záleží, aby sme aj problematické miesta, vyriešili najmä k spokojnosti občanov. Bolo by tiež dobré, aby sa kríky strihali vyššie, aby tam nebol zachytávaný rozmanitý odpad a konáre neostávali pohodené po opiľovaní stromov,“ konštatoval, okrem iného, primátor Nitry Jozef Dvonč.   

Dodávatelia služieb údržby zelene – v rámci diskusie – požiadali o to, aby firmy, ktoré realizujú investičné akcie, vyvinuli väčšie úsilie o vyčistenie stavebného odpadu po dokončení prác. „Prekážkou sú najmä kamene a drobný odpad,“ konštatoval jeden z dodávateľov František Seman. Zástupcovia mesta prisľúbili v danej veci nápravu.     

„Záleží nám na tom, aby sme starostlivosť o zeleň v Nitre zlepšovali, nakoľko v tomto roku plánujeme revitalizovať aj lokality, ktoré sú viac zanedbané. Radi privítame aj nápady od občanov, v rámci participatívneho rozpočtu sme na tieto vylepšenia vyčlenili 50-tisíc eur,“ dodal na záver stretnutia primátor Nitry Jozef Dvonč.   

FOTO: Zmluvu na údržbu zelene v rámci štvorročného obdobia prebral aj František Seman. (J)

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022