Slovenskí volejbalisti zabojujú v Nitre o postup na ME 2019
20. júl 2018
Slovenskí volejbaloví reprezentanti začínajú v auguste boj o postup na majstrovstvá Európy 2019

Slovenskí volejbaloví reprezentanti začínajú v auguste boj o postup na majstrovstvá Európy 2019. Zverenci trénera Andreja Kravárika sa predstavia v C-skupine proti Islandu, Moldavsku a Čiernej Hore. V skupine sa stretnú každý s každým doma a vonku s tým, že na záverečný turnaj ME postúpia víťazi všetkých siedmich kvalifikačných skupín a piati najlepší z druhého miesta. Keďže dve skupiny sú trojčlenné a päť štvorčlenných, pri posudzovaní piatich najlepších tímov z druhých miest sa nebudú rátať dosiahnuté výsledky s posledným.

Prvé dva domáce zápasy v skupine odohrajú Slováci v auguste v Nitre, v stredu 15. augusta privítajú Island a o týždeň neskôr 22. augusta Moldavsko. Posledný domáci duel v skupine ich potom čaká v januári proti Čiernej Hore. Dejisko tohto duelu bude známe neskôr.

Slováci sú favoritmi skupiny a pokúsia sa o postup na jubilejný 10. záverečný turnaj ME, v čom sa radia medzi najlepšie slovenské športové kolektívy. Medzi európskou elitou nechýbali slovenskí od roku 2007, kvalifikovali na šesť majstrovstiev Európy za sebou. Najlepší výsledok dosiahli v roku 2011, keď obsadili skvelé 5. miesto. Majstrovstvá Európy mužov 2018 s rekordným počtom 24 tímov, sa uskutočnia premiérovo v štyroch krajinách – Francúzsku, Slovinsku, Belgicku a Holandsku.

Slovenskí volejbalisti vstúpia do kvalifikačných bojov s najsilnejším možným tímom, viaceré opory sa uzdravili a vracajú sa do reprezentácie. Jasným cieľom je postup na ME.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022