Slavica festival zaujal divákov
10. júl 2017
Už po deviatykrát sa súčasťou mestských slávností Nitra, milá Nitra stal SLAVICA FEST

Už po deviatykrát sa súčasťou mestských slávností Nitra, milá Nitra stal SLAVICA FEST –  medzinárodný folklórny festival Slovanov. Bohatému programu na hlavnom pódiu na Svätoplukovom námestí predchádzal krojovaný sprievod, ktorý prešiel po pešej zóne.

Nadšení diváci tlieskali výkonom spevákov a tanečníkov z bieloruského súboru Ricki Kuferak, poľského súboru Spod Kikuli, srbského súboru AFA Svetozar Markovič a českých Pajtášov s cimbalovou muzikou Stužka. Hlavným organizátorom tohto jedinečného podujatia je občianske združenie Slavica, ktorého predsedom je Miloš Zverina. Ten sa na margo podujatia vyjadril: „Festival priniesol prezentáciu folklórnych súborov z jednotlivých slovanských krajín, propaguje Nitru, Nitriansky kraj i Slovensko v zahraničí, prispieva k obohateniu kultúrno-spoločenského života v meste a vytvára tradíciu stretávania sa slovanských národov.

Obohatením tohtoročného festivalu bola výstava Čaro slovenského ornamentu s tvorivou dielňou Škola slovenského ornamentu, o ktoré bol veľký záujem. Text a foto: (SY)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022