Policajti zasahovali aj pri chytaní zebry
27. marec 2019
Prinášame minulotýždňové defilé zaujímavých prípadov, ktoré riešila mestská polícia

Zebra v meste

Mestská polícia evidovala minulý týždeň telefonáty občanov o pohybe zebry na Klokočine. Spozorovaná bola kamerovým systémom na Hviezdoslavovej triede, nájdená bola na Železničiarskej ulici, v priestore, odkiaľ nemohla ujsť. Zviera vypustili dvaja opilci, ktorí chceli ísť na predstavenie zadarmo, čo sa im napokon nepodarilo. Prípad rieši policajný zbor, nakoľko zviera spôsobilo  škody na motorovom vozidle.

Aj tretí domáci zápas bez incidentov

Ani  v treťom play-off domácom zápase s Trenčínom neboli mestskou políciou zaznamenané žiadne výtržnosti fanúšikov. 

Drogista v bytovke

Prijatý bol aj oznam obyvateľky bytovky na Murániho ulici ohľadne muža, ktorý znečisťoval priestory vchodu. Okrem toho – dvadsaťročný mladík – ukradol aj žiarovku z výťahu, pomocou ktorej si chcel pripraviť dávku pervitínu. Prípad prevzala štátna polícia.   

Pili pri hoteli

Oproti hotelu River na Nábreží mládeže bola spozorovaná skupina tínedžerov.  Okrem neporiadku, pitia alkoholu, bola nájdená u 22-ročného muža aj marihuana. Mestskí policajti po tomto zistení nadobudli dôvodné podozrenie, že muž konaním naplnil skutkovú podstatu trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Prípad prevzala štátna polícia.

Našla telefón

Na mestskú políciu polície prišla žena, ktorá v OC  Mlyny našla mobilný telefón. Príslušník na operačnom pracovisku zistil totožnosť majiteľa telefónu. Zábudlivec sa  po výzve dostavil na útvar a mobil si prevzal.

Aktivisti pred cirkusom

Hliadka mestskej polície pred cirkusom Metropol preverila oznam majiteľky, ktorá mala obavu o vypustenie zvierat z dôvodu, že na uvedenom mieste sa nachádzala skupina okolo 40 mladých ľudí, aktivistov, za výzvu – Cirkus bez zvierat. Mestskí policajti na mieste vykonali pohovory a vyzvali protestujúcich k pokojnému priebehu protestu. Počas akcie neprišlo k narušeniu verejného poriadku.

Vandali na ihrisku

Hliadka mestskej polície počas činnosti v areáli základnej a materskej školy na Novozámockej ulici zistila  na multifunkčnom ihrisku vykopnutý mantinel. Po pohovore s deťmi na ihrisku,  bol nájdený páchateľ, ktorým bol 17-ročný mladík. K činu sa priznal a zaplatil  pokutu za priestupok poškodzovania cudzieho majetku. 

Žena na zemi

Hliadka mestskej polície preverovala na Staničnej ulici  aj oznam o ležiacej osobe na dočasnej zastávke. Mestskí policajti zistili, že na zemi leží päťdesiatštyriročná žena z Hosťovej, ktorá nemala viditeľné zranenia, nesťažovala sa na bolesti ani na zdravotné ťažkosti. Po prebratí sa a pohovore s mestskými policajtmi miesto „dočasného odpočinku“ opustila.                                                 (AJ


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022