Policajti odhalili nelegálny kompost na verejnom priestranstve
30. september 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Muž si odmietal nasadiť rúško a opustiť predajňu

Mestská polícia bola privolaná pracovníkmi SBS do predajne Nitrazdroj na Štefánikovej triede, kde sa pohyboval muž a opakovane si odmietal prekryť horné dýchacie cesty a opustiť predajňu. Muž svoje konanie odmietol s hliadkou riešiť a tiež sa odmietol k priestupku vyjadriť do zápisnice. „Mestskí policajti konanie podozrivého postúpili na doriešenie na miestne a vecne príslušný správny orgán, o čom muža na mieste informovali,“ uviedla mestská polícia.

Majiteľ nechal otvorené okno na aute

Počas hliadkovania na sídlisku Klokočina na Považskej ulici našli príslušníci mestskej polície osobné motorové vozidlo s otvoreným oknom na strane spolujazdca. „Príslušník na operačnom pracovisku zistil totožnosť držiteľa vozidla, jeho telefonický kontakt a vyzval ho, aby sa dostavil na parkovisko a  svoje auto zabezpečil,“ uviedla mestská polícia. Majiteľ, po príchode na miesto, skontroloval vozidlo a riadne ho uzamkol.

Odhalili nelegálny kompost na verejnom priestranstve

Príslušníkom operačného pracoviska bol oznámený podnet o zvýšenom výskyte potkanov v okolí budovy Domu služieb na Štúrovej ulici. Občan v ozname uviedol, že potkany zrejme prichádzajú z improvizovaného kompostu na blízkej Hviezdnej ulici. Mestskí policajti vykonali pohovory s občanmi bývajúcimi na uvedenej adrese. „Nikto nevedel alebo nechcel uviesť, kto kompost zriadil,“ popísala situáciu mestská polícia. Zistené skutočnosti boli oznámené na oddelení životného prostredia mestského úradu, ktorý situáciu preveril a uviedol, že zriadenie kompostu na verejnom priestranstve nie je povolené a vo veci bude ďalej konať.

Muž vyčíňal v meste, nevedel sa zmieriť s rozchodom 

Počas dodržiavania verejného poriadku na Mostnej ulici hliadkujúca služba zistila pred prevádzkou Rio hlasnú slovnú roztržku medzi dvomi skupinkami mládeže, ktorá rýchlo eskalovala. Mestskí policajti rýchlo zasiahli a upokojili situáciu. Jeden z mladých mužov odmietol rešpektovať pokyny a upokojiť sa. Tiež odmietol preukázať svoju totožnosť, preto bol predvedený na útvar mestskej polície, kde bol priestupok doriešený v zmysle zákona.

Ten istý muž bol približne o dve hodiny neskôr opätovne riešený inou hliadkou mestskej polície. „Hliadke uviedol, že je v psychickom strese, pretože ho opustila priateľka, s čím sa nevie zmieriť a situáciu nevie spracovať,“ uviedla mestská polícia. Mestskí policajti ho doriešili napomenutím a odporučili mu vyhľadať odbornú pomoc.

 

Lenka Mareková

foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022