Podpora aktivít zamestnanosti zdravotne postihnutých ľudí
7. marec 2019
Mesto Nitra podporí aktivity Občianskeho združenia Tenenet, ktoré sa, okrem iných činností, zaoberá vykonávaním služieb zamestnanosti pre zdravotne postihnutých ľudí

Mesto Nitra podporí aktivity Občianskeho združenia Tenenet, ktoré sa, okrem iných činností, zaoberá vykonávaním služieb zamestnanosti pre zdravotne postihnutých ľudí. Keďže informácie o takýchto pozíciách sú ťažšie dostupné, mesto poskytne priestor na mestskom webe – a aktuálne zverejní informácie o pracovnej pozícii vedúceho tímu.   

 

„Pracovné miesto  je vo výrobe v súkromnej spoločnosti, zamestnanec bude zodpovedný za riadenie aktivít členov tímu, s tým, aby boli kladne a včas vybavené všetky požiadavky zákazníkov,“ konštatuje Marcela Hajtmanková z OZ Tenenet. 

 

Plusom kandidátov  bude aj  flexibilita, na pozícii sa uplatnia kreatívni ľudia – od ktorých sa očakávajú zaujímavé nápady. Čo sa týka ďalších informácií, je potrebné kontaktovať Marcelu Hajtmankovú na t. č. 0907/ 529 449, ktorá má kompletné informácie o pracovnom mieste.

 

Iniciátorkou nápadu zverejňovania pracovných ponúk na mestskom webe je poslankyňa mestského zastupiteľstva a predsedníčka Komisie pre sociálne veci, bývanie a podporu sociálneho zdravia Anna Šmehilová, ktorá dodáva: „Ľudia so zdravotným postihnutím sú značne znevýhodnení na trhu práce. Ťažko sa o voľných a vhodných pracovných pozíciách vôbec dozvedia. Je nesmierne dôležité, aby sa do procesu zvyšovania zamestnateľnosti aj formou sprostredkovania informácií o voľných pracovných miestach určených pre ťažko zdravotne postihnutých aktívne zapájali aj úrady samospráv. Aj mesto Nitra môže takto poslúžiť zdravotne postihnutým občanom nášho mesta ako zdroj informácií, ktorý je bližšie k nim a pomôže im tak v Nitre zamestnať sa.“

 

(AJ)

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022