Partnerské mestá na Športovom dni detí v Nitre
6. jún 2018
Mesto Nitra pozvalo v rámci medzinárodnej spolupráce partnerské mestá na podujatie Športový deň detí

Mesto Nitra pozvalo v rámci medzinárodnej spolupráce partnerské mestá na podujatie Športový deň detí v rámci projektu „Nitra – Európske mesto športu 2018“  dňa 1. júna 2018.

Pozvanie prijal box klub z Kroměříža, boli pripravení spoločne odohrať zápas na Svätoplukovom námestí pod holým nebom, avšak kvôli nepriaznivému počasiu musel byť zrušený. V oboch družstvách bolo viacero reprezentantov ČR a SR, čo by zabezpečilo kvalitný športový program pre občanov Nitry.  Preto bolo s ambasádorom EMŠ a hlavným trénerom Box klubu Stavbár Nitra p. Tiborom Hlavačkom dohodnuté zorganizovanie náhradného podujatia v lete 2018 v Nitre.

Na Športovom dni detí sa taktiež zúčastnil karate klub TJ karate z partnerského mesta České Budějovice, ktorý spoločne s nitrianskym karate klubom Farmex zorganizovali spoločné vystúpenie detí pre verejnosť a zároveň tréningový výmenný pobyt  v rámci projektu „Družobné kluby“. Oba kluby patria medzi najúspešnejšie v Čechách a na Slovensku a už dlhšie spolupracujú na výchove talentovanej mládeže v karate. Ich spolupráca sa ešte viac rozvinula po zaradení karate ako nového športu na OH v Tokiu 2020. O tieto miestenky bojujú viacerí pretekári z oboch klubov. Kluby pracujú na novom projekte „Nitra & Budějovice spoločne na OH“.

Mesto Nitra sa o obe partnerské mestá v rámci podujatia postaralo a naďalej podporuje aktívnu spoluprácu a medzinárodné projekty v oblasti športu.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022