Občan odovzdal nájdenú peňaženku
2. október 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Dvom mladistvým namerali 1,5 promile alkoholu v krvi

Hliadka mestskej polície vo večerných hodinách, na podnet občana, preverila dve mladistvé osoby konzumujúce alkohol na Mostnej ulici. Obaja mali narušenú koordináciu pohybu a zhoršene artikulovali, preto boli prevedení na útvar mestskej polície, kde sa podrobili dychovej skúške. „Kalibrovaný prístroj na zistenie alkoholu určil objemové percento alkoholu v krvi u oboch rovnako s hodnotou vyše 1,5 promile. Svojim konaním sa obaja dopustili správneho deliktu porušením zákazu konzumácie alkoholu osobám mladším ako 18 rokov,“ uviedla mestská polícia. Oboch mladistvých si prevzali zákonní zástupcovia a ich konanie bude v zmysle zákona o obecnej polícii oznámené na príslušný mestský úrad.

Majiteľ mal na aute prepichnuté všetky štyri pneumatiky

V ranných hodinách občan nahlásil vypustené pneumatiky na osobnom motorovom vozidle. Príslušníci mestskej polície vykonali pohovor a zistili, že všetky štyri pneumatiky sú poškodené prepichnutím, zatiaľ nezisteným, ostrým predmetom. „Poškodené boli aj ľavé predné dvere, ktoré neznámy páchateľ poškriabal pravdepodobne tým istým ostrým predmetom,“ uviedla mestská polícia, ktorá následne na miesto privolala hliadku policajného zboru, pretože skutok vykazoval znaky trestného činu. Po príchode prípad prevzali do svojej pôsobnosti príslušníci policajného zboru.

Občan odovzdal nájdenú peňaženku

V peňaženke sa nachádzali viaceré osobné doklady, doklady od vozidla a finančná hotovosť 33 €. Občan peňaženku našiel na Sládkovičovej ulici a odovzdal ju na mestskej polícii, kde s ním bol spísaný potrebný úradný záznam. Nález bol odovzdaný na príslušnom oddelení PZ SR.

Muž zo Srbska pri sebe nemal cestovný pas ani povolenie na pobyt  

Pri štandardnom riešení dopravného priestupku na pešej zóne predložil päťdesiatsedemročný muž zo Srbska občiansky preukaz, ktorý bol písaný len v azbuke. Muž nemal pri sebe cestovný pas, ani povolenie na pobyt v SR. Na otázky mestskej hliadky odpovedal roztržito a opravoval sa v odpovediach. „Hliadke tvrdil, že ide iba zaniesť priateľovi auto s materiálom, celkovo však pôsobil nedôveryhodne. Mestskí policajti získali dôvodné podozrenie, že muž je nervózny preto, že nie je legálne zamestnaný, prípadne z iného, bližšie nezisteného dôvodu.“ popísala situáciu mestská polícia. Hliadka na miesto privolala inšpektorát práce.

Dezorientovaný dvadsaťštyriročný muž ležal v kríkoch

Hliadka mestskej polície v popoludňajších hodinách preverovala telefonický oznam o ležiacej a dezorientovanej osobe na autobusovej zastávke MHD na Mostnej ulici. „Mestskí policajti našli ležať v kríkoch vedľa zastávky muža, bol bez vonkajších zranení, vitálne funkcie mal v poriadku, ale sťažoval sa na výraznú bolesť hlavy, ťažké dýchanie a neschopnosť postaviť sa a chodiť,“ uviedla mestská polícia. Muž bol pod vplyvom alkoholu. Mestskí policajti privolali sanitku rýchlej zdravotnej pomoci.

 

Lenka Mareková

foto: Adobe Stock


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022