Nitra prebrala štafetu Európskeho mesta športu
8. december 2017
Nitra bude v roku 2018 po Košiciach a Banskej Bystrici tretím slovenským Európskym mestom športu

Nitra bude v roku 2018 po Košiciach a Banskej Bystrici tretím slovenským Európskym mestom športu. Prebratie štafety od Banskej Bystrice sa uskutočnilo v stredu, 20. decembra pred hokejovým zápasom Nitry s bystrickými hokejistami na nitrianskom zimnom štadióne. Štafetu od primátora Banskej Bystrice Jána Noska prebral nitriansky primátor Jozef Dvonč.

Ako uviedol primátor Nitry Jozef Dvonč na tlačovej konferencii, v budúcom roku budú naďalej pokračovať investície do športových objektov a podpora športových aktivít pre všetky vekové kategórie.

Chceme pokračovať v podpore tradičných podujatí, či už sú to olympiády pre materské školy, športové aktivity v školskej lige a organizácia mestských behov. Do projektu tiež plánujeme zapojenie nápadov športových klubov a verejnosti. Okrem toho, sa v Nitre, uskutočnia i podujatia, ktoré majú celoslovenský rozmer, napríklad opäť budeme etapovým mestom cyklistických pretekov Okolo Slovenska,“ dodal primátor Nitry Jozef Dvonč.

V budúcom roku tiež budú v Nitre pokračovať viaceré podujatia pre verejnosť s tým, že mesto má snahu, aby sa do aktivít zapojili všetky vekové kategórie. Či už to bude v rámci spomínaných behov, aktivít v rámci školskej ligy, olympiád pre rôzne vekové kategórie, cyklistických podujatí, plaveckých, atletických a tenisových zápolení, kolektívnych loptových športov, boxu, či zapojenia kyslíkových dráh pre seniorov v Mestskom parku na Sihoti.

„Som veľmi rád, že po Košiciach a Banskej Bystrici je to práve Nitra, ktorá má silné športové zázemie a môže naplno využiť šancu byť Európskym mestom športu pre rok 2018,“ konštatoval na tlačovej konferencii primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

Pokračovať budú aj ďalšie investície v oblasti športu s tým, že postavená by mala byť multifunkčná hala na Dieloch, telocvičňa na Čermáni, zmodernizovaný bude štadión FC Nitra, investícia sa zrealizuje i na štadióne ČFK Nitra, tartanový ovál bude mať ZŠ Beethovenova, obnovou prejdú multifunkčné ihriská a sieť cyklotrás bude doplnená o ďalších, takmer 14 kilometrov.

Projekt budú naďalej propagovať aj ambasádori – Dušan Milo, Marek Kardoš, Ľubomír Moravčík, Tibor Hlavačka, Jozef Husárik, Peter Varinský a Lukáš Baláži. Informácie a propagácia podujatí bude dostupná na stránke emsnr.sk

 

Link:

Európske mesto športu 2018 – oficiálna stránka

http://www.piemmefoto.it/p333748071


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022