Nitra milá, Nitra sa vydarila!
9. júl 2018
Prvý večer na Svätoplukovom námestí patril benefičnému koncertu – Večeru ľudí dobrej vôle

Benefícia zo slávností aj na RTVS

Prvý večer na Svätoplukovom námestí patril benefičnému koncertu – Večeru ľudí dobrej vôle. Na koncerte vystúpili Kristína, Otokar Klein spoločne s ďalšími interpretmi. Cieľom koncertu, ktorý bol vysielaný v priamom prenose RTVS, bolo posilnenie kultúrnej a národnej identity, porozumenia i spolupatričnosti. Výťažok z koncertu pomôže nitrianskej pobočke Spoločnosti priateľov detí z detských domov Úsmev ako dar. Na snímke Roman Hajdák , predseda nitrianskej pobočky Úsmev ako dar prevzal symbolický šek v hodnote 2000 eur od primátora Nitry Jozefa Dvonča.

 

Zástupcom z partnerským miest sa na slávnostiach páčilo

Na mestské slávnosti zavítali aj zástupcovia z partnerských miest – Spišskej Novej Vsi, Zielonej Gory, Báčskeho Petrovca, Osijeku, Veszprému, Kroměříža a Českých Budějovíc. Všetkým delegáciám sa program slávností páčil,  na slávnostnej večeri delegácie oficiálne privítal  primátor Nitry Jozef Dvonč, zástupcovia primátora Martin Nemky a Ján Vančo a prednosta úradu Igor Kršiak. Jednotlivé delegácie počas slávností sprevádzali poslankyne a poslanci mestského zastupiteľstva  Jozef Trandžík, František Hollý, Lívia Šumichrastová, Dominika Hlavinová Tekeliová, Peter Košťál a Ján Greššo.

 

Desiaty ročník Slavica festivalu

Desiaty ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Slovanov – Slavica festival opäť zaujal a ponúkol kvalitné spevácke i tanečné vystúpenia súborov z  Chorvátska, Bieloruska, Poľska, Česka, a, samozrejme, zo Slovenska. Tradičná prezentácia folklóru Slovanov z jednotlivých slovanských krajín vystupujúcich na Slovensku bola príťažlivým momentom tretieho dňa mestských slávností Nitra, milá Nitra. Festival slávnostne otvoril primátor Nitry Jozef Dvonč.

 

Putovali po stopách vierozvestov

Tretí deň mestských slávností Nitra, milá nitra  pripravil aj možnosť putovania po stopách vierozvestov Cyrila a Metoda z Dražoviec cez Zobor do Nitry. Pútnici mohli trasu absolvovať pešo, či na bicykli a tým, ktorí doputovali až na Svätoplukovo námestie bol udelený certifikát   pútnika Európskej kultúrnej cesty sv. Cyrila a Metoda.  Všetkých ocenených v cieli pozdravili a vyslovili im uznanie za absolvovanie púte primátor Nitry Jozef Dvonč a zástupca primátora Ján Vančo.

 

Deň otvorených dverí na Nitrianskom hrade so záujmom verejnosti

Deň otvorených dverí na Nitrianskom hrade sa vydaril a ponúkol návštevníkom voľný vstup do Biskupského paláca, Katedrály sv. Emeráma, expozícií Diecézneho múzea, celého hradného areálu, či kazemát. Nitriansky jarmok, Pribinova Nitrawa, Stretnutie s Veľkou Moravou, či degustácia vín z nitrianskej regionálnej oblasti prilákali na hrad tisíce Nitranov i návštevníkov mesta. Snímka je z bábkového predstavenia pre deti na Nitrianskom hrade.

 

Slávnosti ukončil koncert Jany Kirschner

Mestské slávnosti Nitra, milá Nitra 2018 ukončil večerný koncert na Svätoplukovom námestí, na ktorom sa predstavila slovenská speváčka Jana Kirschner a česká akustická skupina Jelen. Azda najlepšie spevácke vystúpenie slávností, známe i menej známe pesničky a zaslúžený aplauz skoro pri všetkých skladbách pre hudobníkov. 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022