Návšteva ukrajinského veľvyslanca v Nitre
28. február 2018
Primátor mesta Nitry Jozef Dvonč prijal 20. februára na pôde mestského úradu mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ukrajiny

Primátor mesta Nitry Jozef Dvonč prijal 20. februára na pôde mestského úradu mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ukrajiny v SR J. E. Jurija Mushku. Primátor Dvonč ukrajinského veľvyslanca privítal na Mestskom úrade v Nitre, oboznámil ho s činnosťou mestského zastupiteľstva a dianím v Nitre, ktorá momentálne zažíva obrovský staviteľský boom. Predstavil mu i klientske centrum služieb. Denne je na tomto pracovisku vybavených približne 400 klientov. Jeho Excelenciu zároveň informoval, že fyzické a najmä právnické osoby nemusia na úrad chodiť osobne, pretože môžu využiť formu elektronickej komunikácie s úradom. 

Počas stretnutia si obe strany vymenili názory na slovensko-ukrajinskú regionálnu spoluprácu, ktorá sa úspešne rozvíja po linke Nitrianskeho samosprávneho kraja, známa je tiež dlhotrvajúca spolupráca SPU s podobnou univerzitou v Kyjeve. J. E. Jurij Mushka sa primátorovi mesta Nitry poďakoval za prijatie. Zaujímal sa o partnerskú spoluprácu Nitry s európskymi mestami, o zloženie mestského zastupiteľstva a ďalší rozvoj mesta.

Veľvyslanec Jurij Mushka spomenul pred primátorom Jozefom Dvončom marcovú účasť divadelníkov zo Starého divadla K. Spišáka v Nitre na medzinárodnom divadelnom festivale na Ukrajine a požiadal ho o finančnú podporu účasti tohto súboru na festivale.

V sprievode pána veľvyslanca bol aj podnikateľ, ktorý predstavil primátorovi možnosti výstavby bytov.                                                                                                                     

 

Text k foto: Primátor mesta Nitry Jozef Dvonč prijal 20. februára na pôde mestského úradu mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ukrajiny v SR J. E. Jurija Mushku.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022