Naše Mesto 2018
26. jún 2018
Mesto Nitra sa aj tento rok stalo súčasťou najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva v strednej Európe s názvom Naše Mesto

Mesto Nitra sa aj tento rok stalo súčasťou najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva v strednej Európe s názvom Naše Mesto, ktorého organizátorom je Nadácia Pontis. Toto podujatie už 12 rokov prepája firmy, samosprávy a mimovládny sektor                         s ušľachtilým cieľom – vyčistiť, skrášliť a viditeľne prispieť k zlepšeniu prostredia miest po celom Slovensku. Každoročne si tisíce dobrovoľníkov z firiem obliekajú rovnaké tričká a počas dvoch júnových dní sa zapájajú do množstva dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku prostredníctvom darovania svojho času, práce a entuziazmu.

V rámci projektu Naše Mesto sa v Nitre dňa 8. 6. 2018 realizovala za pomoci dobrovoľníkov revitalizácia vybraných častí Mestského parku na Sihoti. Priestor parku využíva množstvo obyvateľov aj návštevníkov mesta na oddych a relaxáciu. Dobrovoľníci v rámci podujatia zabezpečili čistenie zelených plôch hrabaním alebo zbieraním odpadkov, časť dobrovoľníkov sa tiež venovala renovácii detských ihrísk, ktoré potrebovali nové nátery. Vyčistenie priestorov a natretie detských ihrísk prispelo k vytvoreniu vhodných podmienok pre návštevníkov parku na relax a zábavu.

Podujatia sa zúčastnilo celkovo 40 dobrovoľníkov zo spoločností Dell s.r.o, Foxconn Slovakia, spol. s r.o., Orange Slovensko, a.s., Philip Morris Slovakia s.r.o., SLOVNAFT, a.s., TESCO STORES SR, a.s.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022