Nárast záujmu o cyklistiku v Nitre pokračuje
25. júl 2018
Mesto Nitra sa aj tento rok zapojilo do súťaže - Do práce na bicykli

Mesto Nitra sa aj tento rok zapojilo do súťaže – Do práce na bicykli. Na štvrtom ročníku súťažili družstvá zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré počas celého mája (1.-31.5.) dochádzali do práce na bicykli. Do súťaže sa započítavali iba cesty, ktoré boli absolvované do práce a z práce.

Za mesto Nitra súťažilo 48 zaregistrovaných tímov a 161 súťažiacich, čo je oproti minulým ročníkom výrazný nárast. Absolvovaných bolo 2 482 jázd, najazdených 19 266 kilometrov a v ovzduší je aj vďaka všetkým zúčastneným menej oxidu uhličitého – a to až o 5257 kilogramov.

Najväčší počet jázd (48) aj kilometrov (1427) absolvoval opäť Marek Pozdech. Najviac jázd malo družstvo Dusičov (119), tím Autopsíkov najazdil najviac kilometrov (2299). Spoločnosť Uniqua Group Servise Center, s.r.o. sa zapojila najväčším počtom registrovaných účastníkov.   

„Chcel by som vám všetkým poďakovať za aktívnu účasť v súťaži i za to, že do práce využívate ekologický spôsob dopravy. Nitra aj vďaka  vám skončila v celonárodnej súťaži na 21. mieste, čo je naše najlepšie umiestnenie a posun o dvanásť miest oproti minulému roku. Nárast cyklistov v Nitre je enormný, aj preto je dobré, že budú dokončené ďalšie cyklotrasy, ich realizáciu brzdí len zdĺhavé verejné obstarávanie,“ konštatoval, okrem iného, primátor Nitry Jozef Dvonč.  

FOTO: Všetkých aktívnych cyklistov ocenil primátor Nitry Jozef Dvonč, na snímke s tradičným víťazom viacerých kategórií Marekom Pozdechom.

(J)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022