Najviac kilometrov opäť najazdil Marek Pozdech
17. júl 2017
Aj tento rok brázdili cyklisti cesty a zapojili sa do celoslovenskej akcie – Do práce na bicykli

Aj tento rok brázdili cyklisti cesty a zapojili sa do celoslovenskej akcie – Do práce na bicykli. Mesto Nitra túto akciu dlhodobo podporuje, potešiteľnou správou je, že do roku 2020 je v pláne vybudovanie ďalších 27 km cyklotrás.  

Zástupkyňa prednostu Ivana Buranská poďakovala účastníkom, ktorí sa v Nitre zapojili do akcie a ocenila, že využívali (nielen v rámci podujatia) alternatívnu dopravu pri preprave do práce. V rámci celého Slovenska bolo najazdených v 1,1 mil. kilometrov, zníženie oxidu uhličitého je skoro 315-tis. kilometrov.

Čo sa týka výsledkového sumáru v Nite, najväčší počet jázd mali Autopsíci (142), v rámci jednotlivcov zvíťazil so 46 jazdami Vladimír Nemčovič z tímu Dusiči. Najväčší počet kilometrov malo družstvo Atopsíkov (2001 km), viac ako polovicu z nich absolvoval Marek Pozdech (1104 km), ktorý podobne ako v minulých rokoch, zvíťazil ako jednotlivec s najväčším počtom kilometrov. Do súťaže sa zapojili aj zamestnanci Mestského úradu v Nitre v zložení Elena Klenková, Eva Ganóczyová, Pavol Ferčák a bývalý zamestnanec mestského úradu Robert Šiška.

FOTO: Spoločná fotka ocenených cyklistov, ktorým za ich aktivity poďakovala zástupkyňa prednostu Ivana Buranská. (AJ)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022