Na Zoborskom kláštore v Nitre pomáhali v piatok dobrovoľníci
12. jún 2017
,,Dnes mám rande s naším mestom“, toto logo na tričku dobrovoľníkov spájalo v piatok 9. júna všetkých dobrovoľníkov na Slovensku

,,Dnes mám rande s naším mestom“, toto logo na tričku dobrovoľníkov spájalo v piatok 9. júna všetkých dobrovoľníkov na Slovensku, ktorí sa v rámci najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva rozhodli na jeden deň pomôcť neziskovým organizáciám. Spolu dvadsať dobrovoľníkov z rôznych firiem pomáhalo vyčistiť aj priestory Zoborského kláštora. Benediktínsky kláštor sv. Hypolita na Zobore bol prvým kláštorom na území Slovenska. Jeho založenie sa datuje do 9. storočia a dnes je táto lokalita významným archeologickým náleziskom a vzácnou kultúrnou pamiatkou.

V súčasnosti drží patronát nad touto lokalitou Mesto Nitra a Zoborský skrášľovací spolok, ktorého hlavným aktivistom a predsedom je Ján Kratochvíl. Vďaka jeho snahe a aj vďaka pomoci dobrovoľníkov počas celého roka sa táto významná lokalita každý rok mení a nadobúda nové rozmery. Návštevníci si už teraz môžu pozrieť zreštaurované múry hlavnej chrámovej lode, deti majú možnosť zoznámiť sa s lokalitou so sprievodcom pátrom Filipom, objavovať históriu v archeopieskovisku a prejsť sa náučným chodníkom cez les. Vo výstavbe je momentálne eremitka, príbytok mnícha a pripravuje sa aj interaktívna zóna pre deti, ktorú pomáhali v piatok vyčistiť práve dobrovoľníci. Ďakujeme všetkým za pomoc.

Ak aj vy chcete pomáhať v tejto lokalite a stať sa dobrovoľníkom, viac informácií získate na www.zoborskyklastor.sk                                                                         (mz)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022