Na podujatí „Žime spolu“ búrali predsudky spoločnosti
31. júl 2018
Slávnostné otvorenie podujatia patrilo Jánovi Richterovi, ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny

V rámci bohatého programu Nitrianskeho kultúrneho leta sa v Mestskom parku na Sihoti uskutočnilo v nedeľu 29. júla integračno-spoločenské podujatie pod názvom „Žime spolu!“. Pripravilo ho občianske združenie SocialData v spolupráci s mestom Nitra.

Slávnostné otvorenie podujatia patrilo Jánovi Richterovi, ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý na tomto mieste deklaroval osobnú podporu zdravotne ťažko postihnutých občanov. „Je dôležité búrať bariéry medzi zdravou populáciou a svetom hendikepovaných ľudí, ktorí ak majú príležitosť – v mnohých prípadoch deklarujú, že sa spôsobom svojho života vyrovnajú zdravej populácii,“ uviedol minister Richter. Vo svojom príhovore spomenul prínos veľkej novely zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ŤZP, ktorá prináša zásadné zmeny vo viacerých oblastiach.

Na podujatí nechýbali spev, tanec, dobrá nálada a krásne výrobky. V  hlavnom programe účinkovali Divadlo na hojdačke, tanečný klub DANUBE, BEKIM; Malá Belianka; Zbor Anky Repkovej – Spievanie nás baví; The Tap Tap; Bojňanici a program vyvrcholil koncertom Gladiator  Revival. V rámci sprievodného programu mohli záujemcovia absolvovať hipoterapiu; canisterapiu; dať si maľovať na tvár; vyskákať sa v nafukovacom hrade alebo na trampolíne.

Návštevníci podujatia mohli obdivovať výrobky zdravotne postihnutých umelcov, ktorí sa venujú rezbárstvu, patchworku, paverpolu, či rôznym handmade výrobkom ľudí s telesným a mentálnym postihnutím. Okrem toho tu bola prezentácia  zdvíhacích zariadení a automobilov určených pre postihnutých spoluobčanov.

Súčasťou podujatia bola verejná zbierka na podporu aktívneho života ľudí s telesným hendikepom, ktorej výnos je určený na nákup kompenzačných pomôcok, rehabilitáciu a  rekondičné pobyty pre ľudí s telesným hendikepom. V prípade, že chcete prispieť bezhotovostne, môžete tak urobiť na číslo účtu SK94 1100 0000 0029 4904 5677.     

Text a foto: (SY)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022