Mestskí policajti sa postupne prezlečú do nových uniforiem
10. marec 2020
Nové uniformy sú ladené do modrej farby, ktorú má Nitra v erbe a na vlajke

Nové uniformy sú ladené do modrej farby, ktorú má Nitra v erbe a na vlajke.

 

Noví príslušníci Mestskej polície v Nitre si postupne oblečú nové uniformy. Prvýkrát sa v nich ukázali počas sľubu na mestskom úrade.

Ako uviedol náčelník polície Erik Duchoň, nové uniformy vzišli z požiadavky mestských poslancov: „Prioritou bolo, aby sme sa viac zviditeľnili, aby nás občania rýchlejšie videli. Policajti sa do nových uniforiem oblečú s nástupom teplejších dní. Ide totiž o takzvané prechodné jarno-jesenné uniformy.“

Výstrojný mestskej polície Peter Birdáš vysvetlil, že nové bundy majú pohodlnejší strih a sú vzdušnejšie –  podľa zadania sú ušité zo softshellu, tkaniny, ktorá sa dnes používa pri výrobe športového, turistického a horolezeckého oblečenia. Na ľavom rukáve je prišitý výrazný mestský erb s nápisom NITRA, nad erbom aj pod ním je v poloblúku našitý nápis Mestská polícia. Vrchná časť bundy je v „nitrianskej“ modrej, spodná časť bundy a golier sú tmavomodré.  Cez prsia a lakte prechádza ozdobný, asi štvorcentimetrový bielo-modrý šachovnicový pás. Takýmto ozdobným pásom v tvare šachovnice je prikrášlená aj nová šiltová čiapka.       

„Pôvodné uniformy sa podstatne skôr opotrebovali. Nové sú vyhotovené z podstatne kvalitnejšieho materiálu. Pri vykonávaní manuálnych úkonov, napr. keď budú nasadzovať na automobily papuče, si však policajti budú obliekať pracovný odev.“

Nové uniformy vyrobila spoločnosť Sabrina Modelle Levice, špecializujúca na uniformy a pracovné odevy pre mestské polície a súkromné bezpečnostné služby. Pre Mestskú políciu v Nitre ušili zatiaľ 43 prechodných a 18 zimných búnd. Cena prechodnej bundy je 136 eur s DPH a zateplenej bundy 186 eur s DPH.

 

Ľudmila Synaková

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022