Mestské zastupiteľstvo rozhodne o dotáciách
12. marec 2019
Vo veľkej zasadačke na mestskom úrade sa vo štvrtok, 14. marca, uskutoční zasadnutie mestského zastupiteľstva. Formou noticiek avizujeme prehľad zaujímavých tém

V programe zasadnutia je naplánované schválenie dotácií pre sociálnu oblasť, pomoc pre zdravotne postihnutých ľudí  a podporu ochrany zdravia.  Rozhodne sa  aj o výške finančných prostriedkov pre oblasť kultúry a podpore renovácie národných pamiatok a pamätihodností.  Určené  budú  dotácie do  športu, napr. pri energiách, prenájmoch a organizovaní podujatí.

Zastupiteľstvo bude rokovať aj o dofinancovaní mestských škôl a školských zariadení a  návrhu doplnenia dvoch budov pre podporu mestských aktivít projektu Kreatívneho centra na Martinskom vrchu.

Predložené budú informatívne správy o činnosti mestskej polície, výsledkoch kontrol v rôznych oblastiach, plnení uznesení mestského zastupiteľstva a vyhodnotení Akčného plánu k Programu hospodárskeho  a sociálneho  rozvoja  mesta  Nitry v rokoch  2018-2019.

Plánované je aj schválenie zástupcov mesta do kontrolných orgánov v spoločnostiach Nitrianske komunálne služby, Službyt Nitra a školskej samosprávy.  

Kompletný program so všetkými materiálmi: nitra.sk/zobraz/obsah/31018

(AJ)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022