Mestská polícia riešila vrtochy počasia, našla tiež kufor s dokladmi
3. máj 2019
Aj počas posledného aprílového týždňa riešili nitrianski mestskí policajti zaujímavé prípady

Aj počas posledného aprílového týždňa riešili nitrianski mestskí policajti zaujímavé  prípady.

Horelo v lese aj  na cintoríne

Mestskí policajti riešili  oznam o  požiari na Podhájskej ulici, ktorý sa šíril z  lesa. Živel uhasila hliadka mestskej polície spoločne s mužom, ktorý býva v susedstve požiaru. Horelo  tiež na Cabajskej ulici, konkrétne na cintoríne, kde sa vznietil kontajner. 

Zablokovali autobus

Vodič autobusu požiadal mestskú políciu o pomoc, pretože parkujúce vozidlá mu znemožnili  prejazd. Situácia na Kláštorskej ulici bola vyriešená, dočasne sa stala konečnou zástavkou Klinčeková ulica. Nezodpovedným vodičom dali pokuty.

Vietor poškodil zastávku

Počas hliadkovania a kontroly zistila hliadka mestskej polície rozbitú zastávku  na Dolnočermánskej ulici. Podľa poškodenia bolo zjavné, že sklo vyfúkol silný vietor.  O zistenej skutočnosti mestskí policajti informovali kompetentných a žiadali nápravu.

Zabezpečovali okolie parku

Hliadky mestskej polície tiež zabezpečovali okolie Mestského parku na Sihoti. Ten dočasne uzavreli pre nepriaznivé počasie.  

Spadnutý strom

Spadnutý strom bránil premávke na Železničiarskej ulici. Po príchode hliadky sa na mieste už nachádzali hasiči, ktorí strom postupne rozpílili a odstránili ho nielen z cesty, ale aj  z chodníka.

Znečisťovali centrum mesta

Operátor kamerového systému mestskej polície zistil, že na Kupeckej ulici dvaja muži znečisťovali verejné priestranstvo a obťažovali okoloidúcich ľudí. Výtržníci boli predvedení na útvar mestskej polície s tým, že zaplatili za nevhodné správanie pokutu.

Zabudla na lieky

Ohľadne zdravotných komplikácií  vnučky kontaktovala mestskú políciu jej babka. Mestskí policajti  volali následne matke dieťaťa, ktorá bolo služobne mimo Nitry. Nakoniec zistili, že školáčka neužila lieky. Po skonzultovaní problému a užití potrebných liečiv sa stav tínedžerky rapídne zlepšil.

Injekčná striekačka pri škole

Pri ZŠ Benkova našiel občan Klokočiny injekčnú striekačku.  S  problémom kontaktoval mestskú políciu, ktorá ich objavila nakoniec dve. Nebezpečný materiál previezli do zberného kontajnera OZ STORM.   

Nájdené doklady na Klokočine

Hliadka mestskej polície preverila oznam občana o nájdení dokladov od vozidla na Hviezdoslavovej triede. Mestskí policajti následne doklady odovzdali majiteľovi motorového vozidla v mieste jeho trvalého bydliska.

Mladíci s marihuanou

Hliadka mestskej polície na Nábreží mládeže spozorovala skupinu mládeže, ktorá manipulovala s plastovými fľašami.  Vinní z partie  boli napokon iba dvaja chlapci, u ktorých mestskí policajti našli nielen marihuanu, ale aj pomôcky, potrebné na fajčenie tejto omamnej látky. Prípad riešia štátni policajti.  

Bitka pred diskotékou

Cez kamery si policajti všimli bitku na Mostnej ulici.  Konflikt vznikol medzi 27-ročným Poliakom a tridsiatnikom z Alekšiniec. Prípad rieši štátna polícia.  

Na stanici zabudol batožinu s dokladmi

Hliadka mestskej polície našla na autobusovej stanici zabudnutú cestovnú batožinu aj s dokladmi.  Muž z Piešťan, ktorý veci na stanici nechal, zatiaľ na telefonáty mestských policajtov nereflektoval. Veci ma odložené v budove MsP Nitra.

Búračka na Chrenovej

Prijatý bol aj oznam šoféra, ktorý pri cúvaní nabúral autá na parkovisku. Prípad je zaevidovaný nielen na mestskej,  ale aj štátnej polícii  a je v riešení.

 

Ilustračné foto: Mestskí policajti našli na stanici  kufor s dokladmi.  

Z podkladov MsP redakčne upravil: (AJ)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022