Hokejisti Nitry pokračujú v medailovej sérii
10. apríl 2018
Hokejisti HK Nitra pokračujú vo výnimočnej sérii a získali ďalšiu, tentoraz bronzovú medailu

Hokejisti HK Nitra pokračujú vo výnimočnej sérii a získali ďalšiu, tentoraz bronzovú medailu. Jeden titul, dve strieborné medaily a tri bronzové umiestnenia – to je medailová zbierka najúspešnejšieho nitrianskeho kolektívu za posledných šesť sezón. Iste netreba pripomínať, že táto medailová žatva je v histórii nitrianskeho hokeja určite jeho najúspešnejším obdobím.  

A to aj preto, že nitrianski hráči tento rok vyhrali nielen základnú časť, ale i prvý ročník Vyšehradského pohára. Lídrami celej sezóny boli olympionici Krištof a Paulovič, výborné, ba až reprezentačné výkony tiež podávali útočníci Mikuš a Slovák i kapitán mužstva Mezei.

Prvým kolom play-off prešli Nitrania poľahky cez Nové Zámky, ale v semifinále narazili na minuloročného finálového premožiteľa – Banskú Bystricu, s ktorou, žiaľ, prehrali aj tento rok.

Napriek tomu je aj tretie miesto úspechom. Bronzové medaily hráčom odovzdali primátor Nitry Jozef Dvonč a prezident HK Nitra Miroslav Kováčik, ktorý primátorovi i mestu poďakoval za podporu hokeja.

Čo sa týka ďalších dotácií do hokeja, k tejto téme primátor Jozef Dvonč uviedol: „Podpora mesta bude pokračovať aj v tomto roku, zrealizované budú investície do rekonštrukcie hlavnej i vedľajšej hokejovej haly a verím, že v ďalšej sezóne bude mať  Nitra opäť výborné mužstvo.“

FOTO: Bronzové medaily odovzdal hráčom HK Nitra primátor Nitry Jozef Dvonč a prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.    


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022