Európske mesto športu privítalo otužilcov z celého Slovenska
16. január 2018
Uplynulú nedeľu 14. januára obliehali Mestský park na Sihoti v Nitre a jazero Veľká Hangócka stovky Nitranov

Uplynulú nedeľu 14. januára obliehali Mestský park na Sihoti v Nitre a jazero Veľká Hangócka stovky Nitranov, aby na vlastné oči videli otužilcov z celého Slovenska ponoriť sa do studenej vody. Tohtoročnému v poradí už 8. celoslovenskému zrazu otužilcov pod Zoborom počasie prialo, voda Veľkej Hangócky mala približne 4,5°C a teplota vzduchu okolo 0°C. Tento rok pod Zobor zavítalo 304 otužilcov,  čím bol neoficiálne prekonaný rekord z minulého roka.

V Nitre – Európskom meste športu ich privítal primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý vyjadril hlboký obdiv nad ich záľubou smerujúcou k posilneniu vlastného zdravia. 

Do Nitry si prišli zaplávať otužilci z Bratislavy, Banskej Bystrice, Trnavy, Senice, Hlohovca, Topoľčian, Martina, Vranova, Košíc, Kolárova, Detvy. Najviac otužilcov prišlo z Trnavy. Keďže Ľadové medvede spod Zobora ako organizátori podujatia nadviazali spoluprácu s Hokejovým klubom Nitra, prišiel ich spolu s maskotom klubu Corgim podporiť aj prezident HK Nitra Miroslav Kováčik a šéf fanklubu Juraj Miklovič. Obaja sa tiež ponorili do jazera.

Po odspievaní hymny otužilcov, ktorej autorom je operný spevák Martin Babjak, a povestnom trojnásobnom pokriku Zdar! sa početní otužilci sa vyrojili do vody za ním. Súčasťou zrazu bola finančná zbierka pre Sabinku Fajnorovú zo Starej Turej sa narodila so svalovou hypotoniou a peniaze potrebuje na finančne náročnú liečbu, nepreplácanú zdravotnou poisťovňou. Zo štartovného, predaja čaju, medoviny a z dobrovoľných príspevkov ľudí vyzbieralo 1 255 eur, 500 eur venovala nadácia Adeli, kde sa Sabínka dlhodobejšie lieči a ďalšie peniaze rodina získa z predaja vrchnáčikov z PET fliaš, ktoré im ľudia priniesli na zraz. V kultúrnom programe účinkovala hudobná skupina One z Topoľčian. Podujatie zorganizovalo Občianske združenie Ľadové medvede spod Zobora spolu s mestom Nitra a Slovenským rybárskym zväzom v Nitre.

Text a foto: (SY)

 

K foto: Do studenej vody sa ponorilo 304 otužilcov. Niektorí si aj schuti zaplávali.

K foto: Účastníkov 8. zrazu otužilcov pozdravil primátor Nitry Jozef Dvonč, na snímke s organizátormi. 

K foto: K otužilcom sa prihovorila aj mamička Sabinky Fajnorovej, ktorá hovorila o pokrokoch svojej dcérky.

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022