Bojujeme o druhý titul!
8. apríl 2019
Všetci v meste pod Zoborom teraz žijú pre hokej

Nitra, 8. apríl 2019

Všetci v meste pod Zoborom teraz žijú pre hokej.

Hokejisti Nitry budú tento rok bojovať o druhý titul, ich súperom bude favorizovaná Banská Bystrica.

Rozhodol o tom  rozhodujúci semifinálový zápas, v ktorom Nitra zdolala Zvolen 4:1. Prvé finálové  zápasy sa budú hrať  pod Urpínom 9. a 10. apríla,  séria sa následne 13. a 14. apríla  presunie pod Zobor. Čas začiatkov zápasov je jednotný – o 18. hodine. 

Už finále je pre zraneniami zdecimovanú Nitru úspechom. Hokejisti to napriek deficitu najkvalitnejších hráčov zostave  „dali“ a postupom do rozhodujúcich zápasov sezóny  potešili verných a azda najlepších fanúšikov súťaže. 

Úspechy nitrianskych hokejistov sú dlhodobé a historické, kompletná miléniová medailová zbierka bola zavŕšená zlatom v roku 2016 – práve vo finálových dueloch s Banskou Bystricou.  Aj preto nie je žiadnym prekvapením, že zvýšená podpora hokejistov je aj zo strany mesta.  Hokej dostal tento rok najvyššie dotácie spomedzi všetkých športov. Formou priamych, či nepriamych dotácii to bude viac ako 440-tisíc eurPodporu najrýchlejšiemu kolektívnemu športu  vyjadril aj primátor Nitry Marek Hattas, ktorý okrem iného, konštatoval: „Moje stanovisko je jednoznačné  – hokej je medzi profesionálnymi športmi v Nitre na prvom mieste – a tak  budeme k nemu  aj pristupovať.“

Text a foto: (AJ)

FOTO: Z osláv majstrovského titulu na Svätoplukovom námestí v r. 2016. 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022